2023-2024 sezonunda Kadın Futbol 3.Ligi'nde mücadele eden ve son olarak Rize Yeşil Çayspor'u yenerek ligde kayıpsız bir şekilde liderliğini sürdüren Ordu Gücü Futbol Kulübü'nde transfer hamleleri devam ediyor. Bu sezon kadın futbol takımına ağırlık veren ve erkek futbol şubesini kapatma kararı alan Ordu Gücü Futbol Kulübü, son olarak Kadın Futbol 1.Ligi'nde Samsun Yabancılar Pazarıspor Kulübü forması giyen 2001 doğumlu Tülay Karaalioğlu'nu kadrosuna katacağını açıkladı.

Giresun Sanayispor'da futbola başlayan ve kariyerinde yaklaşık 10 yıl boyunca burada forma giyen Tülay Karaalioğlu ilk kez sahaya 14 yaşında çıkan Tülay Karaalioğlu, Giresun Sanayispor forması ile 106 lig maçına çıkmış ve bu maçlarda 94 gol atmıştı. Bu sezon Kadın Futbol 1.Ligi'nde Samsun Yabancılar Pazarıspor Kulübü'ne transfer olan Karaalioğlu, Samsun temsilcisinde sahaya 7 maçta çıkarken bu maçlarda gol sevinci yaşayamamıştı.

Kariyerinde Kadın Futbol U17 Milli Takım'da da forma giyen Tülay Karaalioğlu, UEFA Gelişim Turvuvası'nda Portekiz ve İspanya, Avrupa Şampiyonası Grup Eleme maçında ise Hollanda'ya karşı forma giymişti.

Editör: Samet Karadağ