2023-2024 sezonunda Kadın Futbol 3.Lig'de üçüncü Ordu derbisi Gülyalı'da oynandı. Üç Ordu takımının yer aldığı ligde ilk hafta Karşıyaka Tesisleri'nde ikinci hafta Fatsa Ek Saha'da oynanan Ordu derbisi maçlarından üçüncüsü ise Gülyalı İlçe Sahası'nda oynandı. Sezonun ilk iki haftasında oynadığı iki maçlarını da kazanan Ordu Gücü Futbol Kulübü ile Ordu Pars Spor Kulübü, Gülyalı İlçe Sahası'nda adeta liderlik maçına çıktı.

Ordu-Gücü-Futbol-Kulübü-1

Karşılaşmanın ilk yarısında Ordu Gücü Futbol Kulübü attığı gollerle rakibine üstünlük kurarken ikinci 45 dakikanın ardından ise Ordu Gücü Futbol Kulübü, rakibi Ordu Pars Spor Kulübü'nü 2-1 yenerek grupta liderliği rakibine vermedi. Bu sezon oynadığı maçlarda ilk kez gol yiyen Ordu Gücü Futbol Kulübü, bu sezon oynadığı üç maçta üç galibiyet aldı. Ordu Pars Spor Kulübü ise bu sezon ilk kez yer aldığı 3.Lig'de ilk mağlubiyet sevincini yaşadı.

Pars-Spor-Kulübü-1

Yedi takımın yer aldığı ligde tek dokuz puanı olan takım Ordu Gücü Futbol Kulübü olurken, Ordu Pars Spor Kulübü ise altı puanda kaldı.

SAMET KARADAĞ

Editör: Samet Karadağ