Kuzu; “Bu kutlu yolculukta, asırlardır sevgi, birlik, beraberlik ve barış öğütleyen Hacı Bektaş Veli'nin yolu yolumuz olacak… Hacı Bektaş’ın savaş yerine barışı; düşmanlık yerine dostluğu; kin yerine sevgiyi ve hoşgörüyü benimsediği o anlayışla yola çıktık. Dili, dini, rengi ne olursa olsun iyiliğin iyi olduğuna inandık... Binlerce yıllık Türk tarihinin günümüzdeki yansıması olan Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin, tam 100 yıldır dalgalanan şanlı bayrağımız altında tüm yurttaşlarımızla, canlarımızla birlik olacağız. Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız…” dedi.

“Hep yapıcı ve uzlaştırıcı bir üslupla siyasette can olacağız” diyen Kuzu, şunları söyledi:

“Daha güzel bir Ordu ve daha güzel bir Türkiye dışında hiç bir amacım ve hedefim olmayacak. Tek derdimiz “önce insanca yaşamak” olacak, Kendimiz için değil Ordumuz ve ülkemiz için çalışacağıma inandığım bütün değerler adına burada bütün kamuoyu önünde söz veriyorum.

Bölmeyeceğiz, birleştireceğiz, kardeşleştireceğiz… Nefesiniz nefesim olacak, sorunlarınız sorunlarım olacak, umutlarınız umutlarım, olacak… Bu düşünceden hareketle bir öğretmen ve anne olarak kadınların, çocukların ve tüm toplumun sesi olacağıma; bu konudaki çalışmalarımda başarılı sonuçlar alacağıma inanıyorum

Son olarak şunu söylemek istiyorum. Doğup büyüdüğüm Ordu’da sevgiyi, saygıyı, iyiliği ve herkese yardım etmeyi bana öğreten aileme, bu kutlu yolculukta bana can olan canlarıma, Anadolu’nun içtenliğini barındıran her görüşten hemşehrime, bana iyi dileklerini ileten, destek veren herkese teşekkür ederim.

Devletimin bekası ve milletimin refahından başka bir kaygı gütmediğim bu sürecin vatanımız ve milletimiz için hayırlı olmasını dilerim. 28.Dönem Milletvekili genel seçiminde; Cumhuriyet halk Partisi Ordu Milletvekili Aday Adaylığımı sizlerin huzurunda açıklamaktan onur ve gurur duyuyorum.” Haber Merkezi