Ordu İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, Gürgentepe ilçe ziyaretinde ilk olarak ilçede görev yapan okul ve kurum müdürleri ile bir araya geldi.

Mehmet Fatih Vargeloğlu, Gürgentepe Şehit Ahmet Yaşar Anadolu Lisesinde toplantı yaparak ilçe genelindeki eğitim öğretim çalışmaları, gerçekleştirilen projeler, eğitsel ve kültürel faaliyetlerle ilgili bilgi aldı. Toplantı sonrasında Gürgentepe Şehit Ahmet Yaşar Anadolu Lisesinde 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Yıl Sonu Mesleki Çalışma Programı'na katılan öğretmenler ile bir araya gelerek sohbet eden Vargeloğlu, öğretmenlere iyi tatiller diledi.

Gürgentepe Kaymakamı Sayın Buket Yeşilgül'ü ziyaret eden Müdür Vargeloğlu, Gürgentepe ilçesinin eğitim öğretim faaliyetlerini değerlendirdi. Kaymakamlık ziyaretinin ardından Gürgentepe Belediye Başkanı Cemil Coşkun’a nezaket ziyaretinde bulundu. Gürgentepe İlçe Millî Eğitim Müdürlüğünde görev yapan personelini birimlerinde ziyaret ederek çalışmalarında kolaylıklar diledi.

Ordu Milli Eğitim Ziyaret 1

Değerlendirmelerde bulunuldu

Ziyaretlerin ardından Müdür Mehmet Fatih Vargeloğlu başkanlığında, 19 İlçe Millî Eğitim Müdürünün katılımıyla Gürgentepe Şehit Ersin Şanlı İmam Hatip Ortaokulunda değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. İlçe Millî Eğitim Müdürleri ile bir araya gelen Vargeloğlu; eğitim öğretim çalışmaları, eğitsel ve kültürel faaliyetlerle ilgili bilgi alarak yapılması gereken çalışmalar konusunda değerlendirmelerde bulundu.

Toplantıda yetenek sınavı ile öğrenci alan okulların sınavlarını şeffaf şekilde tamamlanması, pansiyonların doluluk oranlarının arttırılması ile ilgili gerekli çalışmaların yapılarak ortaöğretim okulları tarafından okul birincilerine ait bilgilerin e-okul sistemine zamanından işlenmesi, ücretsiz ders kitaplarının geri dönüşüm ve dağıtım sürecinin takibinin yapılması, 2024-2025 eğitim öğretim yılında eğitim faaliyetine başlayacak okulların durumunun değerlendirilmesi ve kamuda tasarruf tedbirleri kapsamında gerekli çalışmaların yapılması gerektiği belirtildi.

Ordu Milli Eğitim Ziyaret 2

Talep ve öneriler de dinlendi

Sosyal, kültürel ve sportif faaliyetler, ulusal ve uluslararası yarışmalar ile kitap okuma faaliyetleriyle ilgili değerlendirmelerde bulunuldu. Eğitim yatırımlarının son durumları değerlendirilerek okulların bakım ve onarımlarla ilgili planlamaları zamanında yapılarak bakım ve onarımların yaz tatilinde bitirilmesi vurgulandı.

Mehmet Fatih Vargeloğlu başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, önceden planlanarak tüm İlçe Millî Eğitim Müdürleri tarafından okunan kitabın değerlendirmesi yapıldı. Toplantıda İlçe Millî Eğitim Müdürlerinin talep ve önerilerini dinleyen Vargeloğlu, Ordu'da yapılan çalışmalardan dolayı emek veren herkese teşekkür etti.

Editör: Merve Tepecik