Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, Ordu’da muhtarlar ve Stk temsilcileriyle iftar programına katıldı. 

Özel, Bu sene ki  Ordu'da kişi başına milli gelir beş bin yetmiş sekiz  dolar olarak açıklandı. Bu rakamın 2007 yılında beş bin iki yüz dolar olduğu ve Ordu'nun Türkiye'de 81 il arasında 68. sıraya gerilediği belirtti.

Programda konuşan Özel , şunları ifade etti:

"Büyükşehir Belediye Başkan adayımız Zekai Sana'yı dinledik. Kendisini size tanıtmaya gerek yok. Fevkalade avukatlık mesleğine bağlı, Gazi Üniversitesi'nde hukuk eğitimi ve ayrı yönetim bilimleri lisans eğitimleri almış, iyi bir yönetici. Sümerbank genel müdürlüğünde uzun yıllar başarıyla yöneticilik yapan ve Ordu için hayalleri ve hedefleri olan, pırıl pırıl enerjisi ve iyi niyetiyle hep birlikte bizimle, bütün örgüt olarak kendisinden beklentimizin çok yüksek olduğu bir aday profilimiz var. İki rakibiyle yarışıyor. Her iki rakibinin de birbirinden hangi farkla ve hangi hareket noktasında Ordu'yu nasıl yönettiklerinin, kimlerin lehine ve alehine, Ordu'nun hangi çıkarları için nasıl bir yerel iktidar olduklarının taklitlerini sizlere arz ederiz.

Özel, konuşmasını şu şekilde sonlandırdı:

" Ordu'nun bu sene ki milli geliri kişi başına beş bin yetmiş sekiz dolar. Bu para 2007 yılında beş bin iki yüz dolardı. Yani bundan tam on yedi sene önce Ordu'nun kişi başına düşen milli geliri bundan fazlaydı. Ordu Türkiye'de kişi başına düşen milli gelirde de 81 İl içinde 68. sıraya gerilemiş durumdaysa, oturup bir hep beraber durup düşünmek gerekli."

Yerel Seçimlere İki Hafta Kaldı Yerel Seçimlere İki Hafta Kaldı

Editör: Zeynep Telci