Bugün Mesudiyeli vatandaşlar Mesudiye Belediye Başkanını seçmek için sandık başına gitti. Son iki aydır adayların yoğun olarak çalıştığı seçim çalışmaları seçim yasaklarından sona erdirmişti. 

Oy kullanma işlemi sona erdi, gözler seçim sonuçlarında. Mahalli İdareler Seçimleri için 08.00 itibarıyla başlayan oy verme işlemi Ordu genelinde saat 16.00 itibarıyla sona erdi. Peki, Ordu’da seçim sonuçlarında son durum ne? 31 Mart 2024 Ordu seçim sonuçları… 2024 Ordu geneli seçim sonuçları…

Mesudiye ilçesinde 7 siyasi parti asayı ve bir ağımsız aday yerel seçimlerde yarışıyor. AK Parti'den Cengiz Koçyiğit, CHP'den Olgay Ünalan ve İYİ Parti'den Salih Kaman öne çıkan isimler arasında yer alıyor. Mesudiye'de Adalet ve Kalkınma Partisi, İYİ Parti, Büyük Birlik Partisi, Cumhuriyet Halk Partisi, Yeniden Refah Partisi, Bağımsız Türkiye Partisi ve Saadet Paertisi'nin belediye başkan adayları yarışıyor. 

31 Mart'ta yapılan Mahalli İdareler Yerel Seçimleri sonuçları belli oldu. Anadolu Ajansı'ndan (AA) alınan bilgilere göre Mesudiye ilçesinde oy oranları şu şekilde;

Sandıkların yüzde 42,17 açılan Mesudiye ilçesinde son alınan verilere göre AK Parti'nin adayı Cengiz Koçyiğit önde görünüyor. Cengiz Koçyiğit yüzdeyüzde 47,26 oy oranı ile önde görünürken CHP'nin adayı Olgay Ünalan ise yüzde 30,85 oy oranı ile ikinci sırada yer aldı. Yüzde 9,62 ioy oranı ile Yeniden Refah Partisi'nin belediye başkan adayı Salih Yaman takip etti.

Mesudiye ilçe belediye başkan adayları

Adalet ve Kalkınma Partisi Cengiz Koçyiğit, İYİ Parti Salih Yaman, Büyük Birlik Partisi Bengisu Şahin, Yeniden Refah Partisi Ahmet Yılmaz, Bağımsız Türkiye Partisi Orhan Koç, Cumhuriyet Halk Partisi Olgay Ünalan, Saadet Partisi Veli Bal ve Bağımsız Mehmet Akif Aydoğan seçim listesinde yer aldı.

Editör: Atakan Öztürk