Ordu U17 Kadın Futbol Ligi'nde şampiyonluk sevinci yaşayan Ordu Pars Spor Kulübü U17, U17 Kızlar Türkiye Şampiyonası son 32 maçında geçtiğimiz günlerde Giresun'da sahaya çıkmıştı. Kadınlar U17 Ligi son 32 turunda Trabzon 1923 Spor Kulübü U17 ile Giresun'da karşılaşan Ordu Pars Spor Kulübü U17, rakibini 6-0 yenerek adeta gövde gösterisi yapmış ve bir üst tura yükselmişti. Ordu ekibi, Sinop Gerze'de ise Karabük Gençlerbirliği U17 karşısında ilk dakikaları dışında beklentilerin uzağında bir performans sergiledi.

U17 Kızlar Türkiye Şampiyonası son 16 etabında Sinop Gerze Stadyumu'nda Ordu Pars Spor U17 ile Karabük Gençlerbirliği U17 karşı karşıya geldi. Bu sezon oynadığı tüm maçlarını kazanan Ordu Pars Spor U17, Karabük Gençlerbirliği U17 karşısında ise maçın bitiminde 7-2'lik mağlubiyet alarak stadyumdan ayrıldı. İlk 25 dakika içerisinde öne geçen ve birçok pozisyondan yararlanamayan Ordu Pars Spor U17 daha sonra ise maçı kaybetti ve sezonu tamamladı.

Ordu Pars Spor U17'de maçın ardından ise antrenör Murat Konanç ''Bu sene son 16 turları şanslı gelmedi. Çalışmaya devam hepinizle gurur duyuyorum'' paylaşımını yaptı.

Editör: Samet Karadağ