Ordu Rotary Kulübü Başkanı Rtn. Funda Irmak Yılmaz  gerçekleştirdiği ayrıntılı sunumda, GİKA Projesi ile kadınların ekonomik süreçlere katılımında karşılaşabilecekleri güçlüklerin üstesinden gelecekleri stratejileri aktarmanın yanında kadınların iş gücüne katılımı, ekonomik büyümeye katkısı, kadın girişimcilik farkındalığının artırılması gibi konulara uzun vadede çözümler ortaya konulmasının beklendiğini vurguladı.

Kadınlar desteklenecek

Başkan Rtn. Funda Irmak Yılmaz, GİKA Projesi’nin, girişimci kadınlara yol göstermek, gerekli şartları oluşturmak ve onlara gerekli donanımı sunmak adına başlatılan bir proje olduğunu, çeşitli nedenlerle iş hayatından uzaklaşmış olan kadınların, sahip oldukları mesleki bilgilerini katma değere dönüştürebilmelerinin proje ile desteklenmesinin hedeflendiğini ifade etti.

El ele ekonomik özgürlüğe

 “El Ele Ekonomik Özgürlüğe” sloganıyla 2018 yılında Rotary 2430. Bölge tarafından başlatılan ve bu yıl ülkemizdeki üç Rotary Bölge Federasyonunun işbirliğinde yürütülen projenin hedefini evlerinde el emeği üretim yapan 18-99 yaş aralığındaki kadınların ekonomik özgürlüklerine kavuşturulmasının teşviki olduğunu vurgulayan Başkan Rtn. Irmak Yılmaz, bu çerçevede kadının sosyal yaşamdaki gücünü artırmak için kadınlara e-ticaret yapabilme yetkinliği kazandırılmasına odaklanıldığını; GİKA Projesi kapsamında, uzman gönüllü eğitmenler tarafından girişimcilikte elektronik ticaret, girişimci kadınlar için pazarlama stratejileri, elektronik ticarette hukuki sorumluluklar, mali yükümlülükler ve sorumluluklar, marka oluşturma, sosyal medya kullanımı ve kamu kurumlarından hibe destek alabilme yöntemleri konularında çevrimiçi sertifikalı eğitimler verildiğini aktardı.

GİKA Projesi’ne ülkemiz genelinde el emeği üreten kadınların @gika.turkiye instagram adresinden çevrimiçi ücretsiz kayıt olabileceğini duyuran Başkan Rtn. Irmak Yılmaz, proje çalışmasında yer almak isteyen girişimci kadınların daha geniş bilgi için kendileri ile iletişime geçebileceklerini ifade etti. Haber merkezi

Ordu Rotary Kulübü’nden Hizmet Ödülü Ordu Rotary Kulübü’nden Hizmet Ödülü

                                                                                    

Editör: Soner Özdemir