Ordu Üniversitesi Cumhuriyet Yerleşkesi içerisinde yapımı devam eden 900 yataklı Ordu Şehir Hastanesi inşaatında bugüne kadar yapılan çalışmalar ile bundan sonra yapılması gereken çalışmaların değerlendirildiği Koordinasyon ve Eşgüdüm Toplantısı, Vali Muammer Erol’un başkanlığında gerçekleştirildi.

Şehir Hastanesi inşaatının planlanan sürede tamamlanarak, hizmete alınması için kamu kurumlarının eş zamanlı olarak yapması gereken işleri ve çalışmaları koordine etmek amacıyla yapılan toplantıya, Vali Muammer Erol’un yanı sıra, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Baş, İl Sağlık Müdürü Dr. Dursun Tüzün, Karayolları Samsun Bölge Müdür Yardımcısı Emine Balaban, DSİ 75. Şube Müdürü Mehmet Kurul, Türk Telekom İl Müdürü Zafer Onur Atasoy, YEDAŞ Ordu İl Koordinatörü Mustafa Öztürk, OBB Genel Sekreter Yardımcısı Metin Yayla, OSKİ Genel Müdür Yardımcısı Okan Karadağ, yüklenici firma yetkilisi Ali Ekşioğlu, Proje Müdürü Yalçın Sekmen ve ilgili kurumların yöneticileri katıldı.

Ordu Şehir Hastanesi şantiye binasında ve devamında Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen koordinasyon ve eşgüdüm toplantısında, yüklenici firma proje müdürü Yalçın Sekmen tarafından bir sunum yapılarak, Ordu Şehir Hastanesi inşaatının son durumu hakkında Vali Muammer Erol ve toplantıya katılanlara bilgi verildi.  

İkmal ihaleleri yapılacak

Ordu Şehir Hastanesinin, ana hastane binası, morfoloji binası, teknik servis binası, kreş ve otoparklardan oluşan bir sağlık kompleksi olduğunu belirten yüklenici firma yetkilisi Ali Ekşioğlu, ana hastane binası ile morfoloji binasının yapımının büyük oranda tamamlandığını, teknik servis binası, kreş ve otoparklar için ikmal ihalesi yapılması gerektiğini kaydetti.

Vali Erol’dan çalışmaları hızlandırın talimatı

Ordu Şehir Hastanesinin planlanan zamanda hizmete girebilmesi için kamu kurumlarınca yürütülen çalışmalarla ilgili kurum yöneticilerinden de bilgi alan Vali Erol, Ordu Şehir Hastanesinin teknik servis binası, kreş ve otoparklar için yapılması gereken ikmal ihalesi ile birlikte Şehir Hastanesi Kampüsü içinden geçen Say Deresinin ıslahı, Karayolları ve Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak hastaneye ulaşım yolları, su, elektrik, doğalgaz, internet ve atık su giderleri gibi altyapı hizmetlerinin hızlandırılmasını istedi.

Eksiklikler tespit ediliyor

Ordu Şehir Hastanesinin, Ordu’nun en büyük kamu yatırımı olduğuna dikkat çeken Vali Erol, “İlimizin devam eden en büyük devlet yatırımı olan Şehir Hastanemizin planlanan sürede yapımının tamamlanarak, vatandaşımızın hizmetine sunulması noktasında gayret gösteriyoruz. Yapımı büyük oranda tamamlanan ana hastane binamız ile morfoloji binamızın yanında, hastanemizin beyni niteliğindeki teknik servis binası, kreş binası, otoparkların ikmal ihalesi için gerekli ödeneklerin sağlanmasına gayret edeceğiz. Öte yandan Karayolları, DSİ, Ordu Büyükşehir Belediyesi, YEDAŞ, Telekom gibi kurumlarca yapılması gereken işlerin gecikmeden eş zamanlı olarak yapımlarının sağlanması için çabalıyoruz. Yapmış olduğumuz bu koordinasyon toplantılarımızda, kurum yöneticilerimizle bir araya gelerek, aksaklıkları, eksiklikleri tespit edip, çözüme kavuşturmaya çalışıyoruz” dedi. Haber merkezi

Editör: Soner Özdemir