2023-2024 sezonunda Ordu'da büyük heyecana sahne olan U13 Ligi maçlarında artık şampiyon belli oluyor. Grup maçlarının ardından 52 Orduspor Futbol Kulübü, Demirspor, Fatsa Anadoluspor, Fatsa Belediyespor, Galataspor, Kabadüz Belediyespor, Kaya Gençlikspor ve Ünye Futbol Kulübü Çeyrek Finale yükselen takımlar olurken iki takım önce Çeyrek Final ardından Yarı Final maçları sonrasında Finale çıktı ve şampiyonluk için tek maçlık sürece girdi.

Grup maçlarının ardından önce Fatsa Belediyespor'u Çeyrek Final'de ardından Fatsa Anadoluspor'u Yarı Finalde geçen Galataspor, finalin bir tarafı oldu. Grup maçlarından sonra ise 4-3'lük maçta Kaya Gençlikspor'u yenerek Yarı Finale yükselen Ünye Futbol Kulübü, Yarı Finalde ise Demirspor'u yenerek finale yükselen diğer takım olmuştu. İki takım arasındaki maçı kazanacak olan taraf sezonun şampiyonu olacak.

2023-2024 sezonu final maçı olan Galataspor ile Ünye Futbol Kulübü arasındaki mücadele 15 Haziran Cumartesi günü saat 11:00'de Gülyalı İlçe Sahası'nda oynanacak.

Editör: Samet Karadağ