Ordu Üniversitesi, kamu hizmetlerini yürütmek üzere 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/B maddesi kapsamında sözleşmeli personel alımı yapılacağını duyurdu. Üniversitenin yayınladığı ilana göre, başvurular 25 Haziran - 9 Temmuz tarihleri arasında Üniversite Personel Daire Başkanlığı'na şahsen yapılacak.

İlan metnine göre, başvuru yapacak adayların belirli genel ve özel şartları taşıması gerekiyor. Başvuru genel şartları arasında, Türk Ceza Kanunu'nda belirtilen suçlardan hüküm giymem olmak, kamu görevinden çıkarılmamış olmak ve 4/B statüsünde herhangi bir kamu kurumunda çalışmıyor olmak bulunuyor.

Özel şartlar ise, tercih edilecek pozisyonun öğrenim düzeyine uygun olması, belirli yaş ve sağlık koşullarını taşımak, 2022 KPSS (B) grubu puanına sahip olmak ve güvenlik görevlisi pozisyonu için belirli eğitim ve sertifikasyon şartlarını yerine getirmek şeklinde sıralanıyor.

Başvuru için gereken belgeler arasında ise, başvuru formu, kimlik belgesi, vesikalık fotoğraf ve 2022 KPSS sınav sonuç belgesi yer alıyor. Özellikle koruma ve güvenlik görevlisi pozisyonu için ek olarak özel güvenlik kimlik kartı ve sağlık durumunu gösteren belgenin sunulması gerekiyor.

Ünlü Piyanist Gülsin Onay Bu Akşam Ordu'da Ünlü Piyanist Gülsin Onay Bu Akşam Ordu'da

Editör: Atakan Öztürk