Ordu Üniversitesi, Karadeniz bölgesinde yer alan bir üniversitedir. Birçok öğrencinin merak ettiği konulardan biri, Ordu Üniversitesi’nin ne zaman açılacağıdır. Ordu Üniversitesi’nin 2023-2024 Eğitim Öğretim yılı güz dönemi açılış tarihi ve akademik takvim hakkında detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

Ordu Üniversitesi, her yıl düzenli olarak eğitim öğretim faaliyetlerine başlamaktadır. 2023-2024 Eğitim Öğretim yılı güz dönemi için açılış tarihi belirlenmiştir. 2 Ekim 2023 Pazartesi günü Ordu Üniversitesi’nin yeni akademik yılı başlayacaktır.

Ancak, tıp ve diş hekimliği fakülteleri için durum biraz farklıdır. Bu fakültelerde eğitim öğretim faaliyetleri için ayrı bir takvim uygulanmaktadır. Dolayısıyla, Ordu Üniversitesi’nin tıp ve diş hekimliği fakülteleri hariç diğer bölümler için dersler 2 Ekim 2023 Pazartesi günü başlayacaktır.

Ordu Üniversitesi’nin açılış tarihi her yıl güncellenmektedir. Bu nedenle, kesin tarihleri öğrenmek için üniversitenin resmi web sitesini veya ilgili kaynakları takip etmeniz önemlidir.

Ordu Üniversitesi’ne başvurmayı düşünen öğrenciler için, açılış tarihini bilmek büyük önem taşır. Bu tarihe göre hazırlıklarını yapabilir, kayıt işlemlerini tamamlayabilir ve yeni eğitim öğretim yılına hazır bir şekilde başlayabilirsiniz.

Ordu Üniversitesi 2023-2024 Eğitim Öğretim yılı güz dönemi için derslerine 2 Ekim 2023 Pazartesi günü başlayacaktır. Tıp ve diş hekimliği fakülteleri hariç diğer bölümler için bu tarih geçerlidir. Ayrıntılı bilgilere üniversitenin resmi web sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

d-7