Farklı günlerde düzenlenen mezuniyet programlarına Rektör Prof. Dr. Orhan Baş ile birlikte üniversitenin diğer yöneticileri, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, akademik ve idari personel ile öğrenciler, aileler ve davetliler katıldı.

Odü Mezun 1

Rektör Prof. Dr. Orhan Baş mezuniyet törenlerinde gerçekleştirdiği konuşmasında “Sevgili öğrenciler, bugün sizler için uzun bir yolculuğun sonu, aynı zamanda yeni bir hayatın başlangıcının ilk adımıdır. Uzun ve meşakkatli bir eğitim sürecini geride bırakarak gösterdiğiniz başarılı çalışmalarınız neticesinde mezun oluyorsunuz. Emek ve gayretleriniz sonucunda elde ettiğiniz bu başarınızda öncelikle mezun olan siz değerli öğrencilerimizi tebrik ediyor ve sizlerin en iyi şekilde yetişmesi için özverili çalışmalar yürüten değerli öğretim elemanlarımızı, evlatları için hiçbir fedakarlıktan kaçınmayan değerli ailelerinizi kutluyorum. Sizler bilginin taşıyıcıları, toplumun aydınlatılmasına katkı sağlayacak bireyler olarak yetiştirildiniz. Bunun bilinci ile yaşamanız en büyük hayalimizdir.

“Yetkin bireyler olarak mezun ediyoruz”

Rektör Baş, “Değerli öğretim elemanlarımız, sizler öğrencilerimizin en iyi şekilde yetişmesi için her türlü fedakarlığı sağladınız, elinizden gelenin en iyisini yaptınız, topluma ve milletimize pırıl pırıl gençler yetiştirdiniz. Bu süreçte gençlerimizi sadece eğitim öğretim ile değil etik ve ahlaki bilgilerle de donattınız Öğrencilerimizin bugünkü başarıları sizlerin özverili çalışmaları, desteği ve emeği sayesindedir. Bundan dolayı üniversitemiz ve şahsım adına sizlere çok teşekkür ediyorum.

Odü Mezun 2

Kıymetli velilerimiz, evlatlarınızın bugünlerini görmek için büyük çaba sarf ettiniz, büyük fedakarlıklar gösterdiniz. Gözbebeğiniz evlatlarınızı bizlere teslim ettiğinizde olduğu gibi bugün de sevinçli ve gururlusunuz. Bizler onları öz çocuklarımız gibi yetiştirerek donanımlı, yetkin bireyler olarak mezun ediyoruz. Bizlere emanet ettiğiniz bu kıymetli ve güzel evlatlarınızı en iyi şekilde yetiştirdiğimizden hiçbir şüpheniz olmasın. Bu noktada emekleriniz için sizlere sonsuz teşekkürlerimi ve şükranlarımı sunuyorum. Sevgili öğrencilerimizi, değerli akademisyenlerimiz ve öğrencilerimizin kıymetli ailelerini bu önemli gün vesilesi ile tebrik ediyor, öğrencilerimize hayat boyu başarılar diliyorum.” diye konuştu.

Gerçekleştirilen törenlerde mezun olan öğrencilere mezuniyet belgesi verilirken bölümünü derece ile bitiren öğrencilere plaket takdim edildi.

ODÜ Güzel Sanatlar Fakültesinin Mezuniyet Sergisi Açıldı ODÜ Güzel Sanatlar Fakültesinin Mezuniyet Sergisi Açıldı

Editör: Merve Tepecik