20-27 Ocak 2024 tarihleri arasında Antalya’da gerçekleştirilen Yıldızlar ve Küçükler Satranç Türkiye Şampiyonasında 11 yaş kızlar kategorisinde Türkiye İkincisi olan Defne Aldeniz, 16 yaş kızlar kategorisinde Türkiye İkincisi olan Aybike Küçük, 16 yaş erkekler kategorisinde Türkiye İkincisi olan Cihan Akif Güngör’ü, Ordu Satranç İl Temsilcisi Önder Fazla ve aileleri ile birlikte kabul eden Vali Muammer Erol, genç sporcuları başarılarından dolayı kutladı.

muammer erol kimdir11
 
Ordu’da sporun her branşında başarılı sporcular ve önemli sportif başarılar elde edildiğini ifade eden Vali Muammer Erol, “Satranç sporunda bu güzel dereceleri elde eden ve ülkemizi uluslararası şampiyonalarda temsil edecek olan genç sporcularımızı yürekten kutluyorum. Ordu; spor, kültür ve sanat şehri. İlimizde sporun her dalında, ülke bazında ve uluslararası alanda başarılı olmuş sporcular yetişmiş. İnşallah bu gençlerimizde gelecekte ilimize, ülkemize gurur yaşatacak başarılara imza atacaklar. Kendilerine başarılar diliyorum” dedi.     
 
Vali Muammer Erol, önümüzdeki aylarda Çekya ve İrlanda’da yapılacak olan Avrupa Şampiyonasında Türkiye’yi temsil edecek olan sporculara başarı dileğinde bulundu.

Editör: Samet Karadağ