Ordu’da yaz aylarının vazgeçilmez konu başlığı olan birleşme konusuna Ordu Valisi Muammer Erol da dahil oldu. Zafer Öztürk’ün modaretörlüğünde Pazartesi akşamı TV52’de yayınlanan Spor Ateşi programında açıklamalar yapan Erol, birleşme konusuna değindi. Ordu Valisi Erol’un yaptığı açıklamalar ise büyük ilgi gördü.

Ordu 1.Amatör Lig’de zaman zaman Orduspor maçı için tribünde olan ve birleşme konusunu değerlendiren Erol: “Efsane Orduspor arkasında birleşelim konusunda bir mutabakatın olması lazım. Bu işi konuşurken herkesin samimi olması, herhangi bir menfaati ama siyasi olur ama maddi olur kesinlikle düşünmemesi ve bu birleşme konusunda herhangi menfaati ya da parafı dayatmaması lazım. Eğer geçmişe bağlı kalınarak ileriye adımlar atılmaya çalışılırsa geçmişi kenara bırakıp doğru nedire bakmak lazım. Doğru nedire bakılması takımların pozisyonları, borçları, statüleri ve takvime de bakılması lazım. Kuralar çekiliyor, transferler yapılıyor, yapılacak. Neresinde biz birleşin diyeceğizde TFF’ye hadi bizi bir sayın diyeceğiz. Takvim bu yıl için geçti gibi geliyor bana. Biz bunu istiyor isek ek az bir sene önceden konuşup bütün altyapıyı oluşturup sezon bittiğinde şöyle olacağız denilmesi lazımdı, bugün konuşulacak iş değil. Bugün yapıyor olmalıydık.” dedi.

Taraftarların istediğinin siyaset ve çıkar ilişkilerinin dışında gelişen olaylar konusu olduğunu söyleyen Ordu Valisi Muammer Erol “Taraftarlarımız tamamı siyasetten ve kişisel çıkarlardan ayrı olarak düşünüp futbol şehir ki zaten futbolu seviyor bu şehir hak ettiği birliği istiyor. Taraftarın birliktelik istemekten muradı bu.” açıklamasını yaptı.
 

Editör: Samet Karadağ