Ordu Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO), Gürcistan'ın Trabzon Başkonsolosu Nikoloz Laşvılı ve beraberindeki heyeti ağırladı. Ziyarette iki ülke arasındaki ticaret ve yatırım imkanları ele alındı.

Ordu'ya bir dizi temaslarda bulunmak için gelen Gürcistan'ın Trabzon Başkonsolosu Nikoloz Laşvılı, Konsolos Irakli Tsibadze ve Muavin Konsolos Temur Tartarashvili, Ordu TSO'yu ziyaret etti. OTSO Yönetim Kurulu Başkanı Adil Levent Karlıbel, Meclis Başkanı Necat Avcı, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Necdet Yüce, Yönetim Kurulu Üyesi Emre Yılmaz ve Ordu OSB Yönetim Kurulu Başkanı Murat Şimşek tarafından ağırlanan heyetle bölgesel ticaret ve yatırımlar üzerine görüşmeler yapıldı.

Bölgesel Ticaret ve Yatırımlar Tartışıldı

Ziyaret sırasında bölgenin ticaret ve karşılıklı ihracat-ithalat kapasitesinin artırılması için fikir alışverişi yapıldı. Gürcistan'ın ekonomik yapısı, yer altı ve yer üstü kaynakları, eğitim, sağlık, tarım, sanayi sektörleri, Türkiye-Gürcistan arasındaki ticaret hacmi, Gürcistan'daki Türk yatırımcılar ve sektörleri, Gürcistan'da Türk yatırımcılara sağlanan destekler ve finansal kolaylıklar gibi konular masaya yatırıldı.

Ordu'nun bölgedeki lojistik merkez konumunun iki ülke arasındaki ticaretteki önemi ve gelecek projeksiyonu da görüşülen konular arasındaydı. Görüşme sonrasında iki bölge arasında ticareti artırmak için ikili ticari görüşme davetinde bulunuldu.

Editör: Atakan Öztürk