Ordu’daki Yurt Müdürlükleri tarafından ‘Regaip Kandili’ özel programına öğrenciler yoğun ilgi gösterdi. Akşam saatlerinde gerçekleştirilen program, Kur’an’ı Kerim ile başlayıp, mevlidi şerif ile devam etti. Kandil programında, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından görevlendirilen manevi danışman hocalar da yer aldı.

Regaip Kandili programı, tüm yurtlarda eş zamanlı olarak başladı. Program öncesinde öğrencilere, yurt personelleri tarafından lokma ve kandil simidi ikramında bulunuldu. Kuran-Kerim, ilahi, şiir ve dualar ile başlayan program geç saatlere kadar devam etti.

Kandil (3)

Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, ‘’Bu gece Regaip Kandilimizde hocalarımız ve öğrencilerimiz yurtlarımızda birbirinden feyizli programlar yaparak hem gecelerini değerlendirdi hem de kendi hazırladıkları programları sahneye taşıyarak ortama kendilerinden bir parça katmış oldular. Okunan Kur’an-ı Kerimler, söylenen ilahiler ile geceyi dolu dolu yaşayan öğrencilerimize program sonrası ikramlarda bulunarak gecenin ruhunu en güzel şekilde yaşatmaya çalıştık.’’ dedi.

Kandil Simitleri Altınordu Belediyesinden Kandil Simitleri Altınordu Belediyesinden

Editör: Merve Tepecik