Ordu Tarım ve Orman İl-İlçe Müdürlüklerinde görevli hayvan sağlığı ekipleri tarafından 2023 yılı “Sonbahar Dönemi Şap Aşılama Kampanyası" kapsamında il genelinde 99 bin 455 hayvan aşılandı.

Konu hakkında açıklamalarda bulunan Ordu Tarım ve Orman İl Müdürü Kemal Yılmaz; “Hayvan sağlığının doğrudan insan sağlığını etkilediği unutulmamalıdır. Hayvanlardan insanlara bulaşan hastalıkların önüne geçilebilmesi için öncelikle hayvan sağlığı korunmalıdır. Hayvan sağlığını korumanın en önemli ayağı da aşılamadır " dedi.

Günlük bin 291 hayvan aşılandı

İl-İlçe Müdürlüklerinde görevli hayvan sağlığı ekipleri tarafından aşılama çalışmalarının büyük bir titizlikle yürütüldüğünü vurgulayan Müdür Yılmaz; “Bakanlığımız tarafından hayvan hastalıklarıyla mücadele etmek amacıyla ülkemiz genelinde belirlenen programlar dahilinde aşılama çalışmaları yapılmaktadır. Bu kapsamda şap aşılaması ilkbahar dönemi ve sonbahar dönemi olmak üzere yılda iki defa uygulanmaktadır. “Sonbahar Dönemi Şap Aşılama Kampanyası" 01 Eylül 2023 tarihi itibariyle başlamış ve 17 Kasım 2023 tarihinde sona ermiştir. Hayvan sağlığı ekiplerimizce belirtilen tarihler aralığında mesai mefhumu gözetmeksizin 99 bin 455 büyükbaş hayvan aşılanmış ve kampanya başarı ile tamamlanmıştır. Aşılamanın yanında küpe takılarak kayıt altına alma çalışmaları da eş zamanlı olarak gerçekleştirilmiştir. İl/İlçe Müdürlüklerimizde görevli hayvan sağlığı ekiplerimize başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum" diye konuştu. Haber merkezi