Millî Eğitim Bakanlığına bağlı ortaokullar ve imam hatip okullarımızda, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Diyanet İşleri Başkanlığı iş birliğinde yürütülen ÇEDES (Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum) Projesi kapsamında Ordu’da çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Ordu’da ÇEDES Projesi, 2021-2022 eğitim-öğretim yılı 4 pilot okul ve 2022-2023 eğitim-öğretim yılı 11 pilot okul ile başlarken, 2023 yılı deprem felaketinin ardından deprem bölgeleri kardeş okullarla bütün il genelinde uygulanmaya başlandı.

 2023-2024 eğitim öğretim yılı içerisinde Ekim ayında Edep-Saygı-Nezaket, Kasım ayında Sorumluluk-Özdenetim, Aralık ayında Yardımseverlik-Merhamet, Şubat ayında Sabır, Mart  ayında Vatanseverlik, Nisan ayında Sevgi-Dostluk-Vefa ve Mayıs ayında Adalet-Dürüstlük değerleri okullarda değerler eğitimi konusu olarak işlendi. Ayrıca ÇEDES Projesi kapsamında Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü koordinesinde 19 ilçede ilçe müftülükleri kapsamında Cami merkezli olarak şenlikler; İlkokul, Ortaokul ve Ortaöğretim kademelerinden kız ve erkek öğrencilerin katılımıyla Gençlik Spor Bakanlığı ekiplerinin destekleri ile çeşitli oyun ve etkinlikler gerçekleştirildi. Haber merkezi

Eğitim Sen: Çocukların Hakları Tehlikede Eğitim Sen: Çocukların Hakları Tehlikede

Editör: Soner Özdemir