oplantıya, Vali Muammer Erol, Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Oruç Baba İnan, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü İsa Kaymak, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, İl Ticaret Müdürü Şenel Çakır, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Zeki Ardahanlıoğlu ile kurul üyeleri katıldı.

Toplantıda, 2023 yılında gerçekleştirilen istihdam ve mesleki eğitim faaliyetleri hakkında bilgi verildi. Kayıtlı siz sayısında önceki yıllara göre bir azalış olduğu ifade edilirken, 9.978 kişinin çeşitli işlere yerleştirildiği belirtildi.

İŞ-1

İş ve meslek danışmanlığı hizmetleri kapsamında, 26.670 bireysel görüşme gerçekleştirildiği ve 5.690 kişiye iş arama semineri verildiği kaydedildi. Ayrıca, 15.600 açık iş talebine göre 9.978 kişi işe yerleştirildiği ve 27.434 kişi ise alınan açık iş taleplerine yönlendirildiği bildirildi.

Ordu'da, Toplum Yararına Program uygulandığı da vurgulandı. 2023 yılında, toplam bütçesi 50,5 milyon TL olan ve 1.686 kişinin yararlandığı Toplum Yararına Program gerçekleştirildiği bildirildi.

Toplantı, Yürütme Kurulu tarafından önerilen konularda kararlar alınması ile son buldu.

Atakan Öztürk

Ordu Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısı yapıldı Ordu Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantısı yapıldı

Editör: Atakan Öztürk