Ordu'nun Altınordu İlçesi'nde yer alan Eskipazar Mahallesi'nde spor alanı olarak tahsis edilen 22 dönümün 12 dönümüne Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından atletizm sahası yapımı tamamlanmak üzere. Hem Futbol Sahası hem de Atletizm sahası 6 kulvarlı tartan pisti ve çeşitli atletizm branşlarının kullanabileceği alanlarıyla spor tesisi olarak hizmete resmi olarak açılmayı bekleyen  Spor Tesisi, Haziran ayında Kurban Bayramı'ndan sonra hizmete açılacak. 

Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Genç, “Gençlik ve Spor Bakanlığının desteği, Ordu Valiliği ve Büyükşehir Belediyesinin katkılarıyla 12 dönüm arazi üzerine yapıldığını söyledi. En büyük ihtiyaçlarımızdan biri olan atletizm sahamız 6 kulvarlı tartan pisti, tüm atletizm branşlarının içinde barınacağı çekiç, gülle, mızrak ve koşular olsun, 3 adım atlama, uzun atlama yani olimpiyatlarda olan tüm branşlar atletizm sahamızsa olacak. Okçuluk Türkiye Şampiyonası, yağlı ve Karakucak güreşleri de yapılabilecek olan Atletizm sahamız halkın kullanımına açık olup haftanın 7 günü 24 saat Ailecek herkes gelip burada yürüyüş ve koşularını yapabilecekler. Başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Osman Aşkın Bak’a, Valimiz Sayın Muammer Erol’a, Milletvekillerimize, il Başkanımıza ve Atletizm sahasını Ordulular için spor alanı olarak tahsis eden Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Dr. Mehmet Hilmi Güler’e teşekkür ederiz. ”dedi.

Atletizm sahası 6 kulvarlı tartan pisti ve çeşitli atletizm branşlarının kullanabileceği alanlarıyla halkın kullanımına açık olacak. Ordu'ya büyük katkı sağlayacak olan tesis, ulusal ve uluslararası yarışmalara da ev sahipliği yapabilecek kapasitede olacak.

Editör: Samet Karadağ