Toplumsal refahı artırmak ve şehrin her bir bireyine sağlıklı bir yaşam ortamı sunmak üzere Ordu’da hayata geçirilen “Aile Destek Merkezi” faaliyetini sürdürmeye devam ediyor.

Açıldığı günden bu yana binlerce vatandaşa danışmanlık yapan merkeze talepler gün geçtikçe artıyor. 3 uzman psikolog, 1 aile danışmanı ve 1 hemşire ile danışanlarını ağırlayan Aile Destek Merkezinden vatandaşlar ücretsiz destek alıyor.

Psikolojik ve sosyal sorunlara çözüm

Aile Destek Merkezi 1

Aile Destek Merkezinde danışanlara evlilik öncesi ve evliliğe hazırlık sürecinde çıkabilecek problemler, eşler arası uyumsuzluk ve iletişim eksikliğinden kaynaklanan sorunlar, anne-baba ve çocuk iletişimi, çocukluk ve ergenlik sorunları, sınav kaygısı; kaygı, stres, tükenmişlik, depresyon, mutsuzluk; fobiler, korkular; öfke kontrolü, panik atak, takıntı, aile içi şiddet, boşanma öncesi ve sonrası, boşanma sürecinin çocuklar üzerindeki etkileri gibi konularda destek olunarak yaşam kaliteleri artırılmasına yardımcı olunuyor.

Her yaştan bireye destek

Hizmetten yetişkin, ergen, çift, ebeveyn ve aile bireylerini oluşturan fertler yararlanabilirken destek merkezine başvuru yapan vatandaşlar başvuru nedenine göre bireysel terapi, çift terapisi, aile terapisi veya grup terapisi seanslarına alınıyor. Sorun tespiti sonrası ise çözüme yönelik profesyonel destek sağlanıyor.

Randevu sistemi ile çalışan Aile Destek Merkezinde danışanlar başvurularını Ordu Büyükşehir Belediyesinin çağrı merkezinden yapabiliyor.

“Şekerli ve Şuruplu İçecekler Sağlık Problemlerine Yol Açabilir” “Şekerli ve Şuruplu İçecekler Sağlık Problemlerine Yol Açabilir”

Editör: Merve Tepecik