Ordu Tabip Odası Başkanı Ömer Ufkun Yıldırım, kentteki sağlık hizmetlerindeki eksiklikleri ve çözüm önerilerini Cumhuriyet'ten Merve Kılıç'a değerlendirdi.

Ordu Tabip Odası Başkanı Ömer Ufkun Yıldırım, şehir genelindeki sağlık hizmetlerinde yandal branşlarında ciddi eksiklikler olduğunu belirtti. Yıldırım, bu sorunların yeni hastane yapılmasıyla giderilebileceğini umut ettiğini dile getirdi. Ancak sadece altyapısal iyileştirmelerin yeterli olmadığını vurgulayan Yıldırım, kurumların etkin ve adil bir şekilde yönetilmesi gerektiğini, sağlık çalışanlarının memnuniyetinin sağlanmasının önemini vurguladı.

Ömer Ufkun Yıldlırım

Aile hekimliği konusunda durumun daha da vahim olduğunu ifade eden Yıldırım, Ordu'daki aile hekimi eksikliğinin yüzde 20'lere ulaştığını ve bu pozisyonlara kimsenin talip olmadığını açıkladı. Aile hekimliği sisteminin her geçen gün çöktüğünü ve yöneticilerin sahadaki sorunlardan bihaber olduğunu belirten Yıldırım, "Doğru sonuçlar için sahanın dinamiklerine hakim temsilcilerle hareket etmek ve istişare yapmak gerekiyor" dedi.

Editör: Atakan Öztürk