Genel Sağlık İş Sendikası Ordu İl Temsilcisi Seydahmet Kayhan,  Üyemizin hiçbir kusurlu eylemi bulunmamasına rağmen üyemizi mobbing baskısı altında tutmak için verilmiş olan disiplin cezasının iptal edilmesine yönelik karar, büyük bir hukuki kazanım oldu dedi.

Genel Sağlık İş Sendikası Ordu İl Temsilcisi Seydahmet Kayhan konuya ilişkin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Ordu’da bir Aile Sağlığı Merkezi’nde “aile hekimi” olarak görev yapan üyemiz hakkında şehir dışından gelen bir hasta tarafından verilen dilekçede, “raporlu olan ilaçlarını yazdırmak üzere … Aile Sağlığı Merkezine başvurduğu, kendisine sıra numarası verilmeyerek üyemiz ile görüştüğü, üyemizin, hastayı, oturduğu yere yakın aile sağlığı merkezine yönlendirdiği” yönündeki iddialar ile ilgili olarak üyemiz ile ilgili soruşturma başlatılmıştır. Disiplin soruşturması sonucunda üyemize disiplin cezası verilmiştir.

Mahkeme iptal etti

Üyemizin, Sendikamıza başvurması üzerine kendisine hukuki destek verilerek, Hukuk Müşavirliğimizce, Ordu İdare Mahkemesi’nde iptal davası açılmıştır. “Aile Hekimi” üyemize verilen disiplin cezasıyla ilgili olarak açılan davada yargılama tamamlanmış; Ordu İdare Mahkemesi, yine hem sendikamızı hem de üyemizi haklı bularak verilen disiplin cezasına iptal kararı verdi.

     Mobbing Uygulanmaya Çalışılıyor

Hukuk Müşavirliğimizin süreçteki savunmaları, Ordu İdare Mahkemesi tarafından dikkate alınarak, üyemize verilen haksız ve hukuka aykırı disiplin cezasının iptaline karar verilmiş durumdadır. Her zaman söylediğimiz gibi, üyelerimize karşı yapılan haksız ve hukuka aykırı tüm işlemlerde, karşınızda Genel Sağlı-İş’i bulacaksınız! Kazanan yine Genel Sağlık-İş; yine Genel Sağlık-İş üyesi olmuştur. Üyemizin hiçbir kusurlu eylemi bulunmamasına rağmen üyemizi mobbing baskısı altında tutmak için verilmiş olan disiplin cezasının iptal edilmesine yönelik karar, büyük bir hukuki kazanım olup, bu kararı, tüm sağlık emekçilerine armağan ediyor, bu kararın alınmasındaki yoğun ve özverili çalışmaları nedeniyle Hukuk Müşavirlerimize teşekkür ediyoruz” Haber merkezi

Sağlık Ocağı Öğle Arası Saati 2024: Aile Hekimliği Mesai Saatleri Sağlık Ocağı Öğle Arası Saati 2024: Aile Hekimliği Mesai Saatleri

Editör: Soner Özdemir