Ordu'da geçen sezon 38 futbol müsabakasının oynandığı Yeni Ordu Stadyumu'nda bu sezon özellikle son dönemlerde Ordulu futbolseverler futbola iyice doydu. 52 Orduspor Futbol Kulübü ile Orduspor 1967 A.Ş. takımlarına ev sahipliği yapan Yeni Ordu Stadyumu'nda ligin kısa olmasından dolayı erken bitmesi ve sadece 52 Orduspor Futbol Kulübü'nün Play-Off'a kalması ile daha az müsabaka izleyecek olan Ordulu futbolseverler, son altı gün içinde Yeni Ordu Stadyumu'nda üç farklı maç ve üç farklı senaryo izledi.

yeni ordu stadyumuu-1

Yeni Ordu Stadyumu'nda 27 Nisan Cumartesi günü 3.Lig maçında Orduspor 1967 A.Ş. ile Siirt İl Özel İdarespor, 28 Nisan Pazar günü 1.Amatör Lig final maçında Galataspor ile Kumruspor, 2 Mayıs Pazar günü ise Play-Off 1.Tur maçında 52 Orduspor Futbol Kulübü ile İnegöl Kafkas Spor Kulübü karşı karşıya geldi.  Yeni Ordu Stadyumu çimlerinde bu üç maçta Siirt İ Özel İdarespor küme düşme üzüntüsünü, Galataspor lig şampiyonluğu sevincini ve 52 Orduspor Futbol Kulübü ise tur sevincini yaşadı.

stadyum

İlk olarak 27 Nisan Cumartesi günü oynanan Orduspor 1967 A.Ş. ile Siirt İ Özel İdarespor maçında 90.dakikada konuk ekip 1-0 öne geçerken ligde kalması için beraberliği yeteceği Siirt İl Özel İdarespor son anlarda üç gol birden yedi ve küme düştü. Bu maçtan bir gün sonra Galataspor ile Kumruspor arasında Ordu 1.Amatör Lig finali oynandı. 90 dakikadada eşitliğin bozulmadığı maçta Galataspor 110.dakikada attığı golle şampiyonluk sevinci yaşadı. 2 Mayıs Çarşamba günü oynanan Play-Off 1.Tur maçında ise penaltılara giden müsabakada 52 Orduspor Futbol Kulübü ile İnegöl Kafkas Spor arasındaki maçı 52 Orduspor Futbol Kulübü kazanarak maç sonu büyük coşku yaşadı.

6 Mayıs Pazartesi günü  52 Orduspor Futbol Kulübü ile Ayvalıkgücü Belediyespor'un karşı karşıya geleceği Yeni Ordu Stadyumu'nda bu maç dokuzuncu günde bu stadyumdaki dördüncü müsabaka olacak.