Ordu’nun Altınordu ilçesinde, annesinden kalan tariflerle su böreği geleneğini yaşatan Şükran Günaydın, lezzetli börekleri ile müşterilerinin beğenisini kazanıyor.

Küçük yaşlardan itibaren annesinin yanında su böreği yaparak öğrendiği bu mesleği, 16 yıldır sürdürüyor. Günaydın, annesinden kalan tarifleri hiç değiştirmeden, özenle hazırladığı su börekleri ile Altınordu’da tanınıyor.

“Annemden öğrendiğim tarifi hiç değiştirmedim”

Su böreği yapmayı annesinden öğrendiğini belirten Günaydın, “Burada anne usulü su böreği yapıyoruz. Geçmişli yıllarda benim annem çok güzel su böreği yapardı. Ben de bütün malzemelerini ve pişirme işlemlerini annemden öğrendim” dedi.

"Yıllardır aynı lezzet "

Lezzeti ile dikkat çeken su böreğinin püf noktalarını anlatan Günaydın, “Öncelikle tavada pişirmemiz çok önemli. Diğerlerinden farklı olarak yumurta ile yoğuruyoruz. Unun birinci sınıf olması yine aynı şekilde oldukça önemli. Hiçbir malzemelerimizi değiştirmiyoruz ve tereyağı kullanıyoruz” diye konuştu.

“Müşterilerim memnun”

Yaptığı su böreklerinin lezzeti ile müşterilerinin beğenisini kazandığını dile getiren Günaydın, “Yıllardır hepsini aynı şekilde yapmaya gayret ediyorum. Böreğimi tadına bakan herkes çok beğeniyor ve başka yerde tadamadıklarını söylüyor” diye konuştu.

Ayakkabı tamirciliği mesleği yok oluyor Ayakkabı tamirciliği mesleği yok oluyor