Ordu’nun Gölköy ilçesinde tek alevi Türkmen köyü olan Kozören köyünün yolunun durumu içler acısı durumda. Ne Ordu Büyükşehir Belediyesi ne de Gölköy belediyesi Türkmen köyünün yolunu yapmaya yanaşmıyor.

Köy sakinleri son çareyi toplanarak eylem yapmakta buldu. Gölköy Belediyesi önüne kadar yürüyen Kozören köyü sakinleri yollarının yapılmasını istedi.

Ordu Gölköy Kozören Köyü Kalkındırma ve Güzelleştirme Derneği Başkanı Şenol Akkök yaptığı açıklamada, “Bizler Ordu ili Gölköy ilçesi Kozören köyünde ikamet etmekteyiz. Köyümüz Gölköy ilçesinin tek "Alevi Türkmen Köyüdür." Köyümüzün yaz döneminde nüfusu 4500 - 5000' e kadar ulaşmaktadır. Gölköy ün tek Alevi Türkmen Köyü olan Kozören köyünü görmezden gelen, ayrımcılık yapan bizleri Alevi olduğumuz için ötekileştiren bu yerel yönetim zihniyetini şiddetle kınıyoruz.” Dedi.

kozören 1

Gölköy belediyesi sözünü tutmuyor

Köyümüze ait yollarımız artık idare edilmeyecek derecede bozulmuş, delik deşik olmuş ve bu yaz döneminde bir çok araç sahibi, bozuk köy yolu yüzünden arızalanan araçlarını çekici ile servise götürmek zorunda kaldı diyen Başkan Akkök, “ 2020 yılından bu güne kadar, gerek Gölköy Belediye Başkanlığıyla, gerek Ordu Büyükşehir Belediyesi ile köy yollarımızın yapılması konusunda görüşmeler yapılmış ve yollarımızın yapılacağına dair bizzat Gölköy belediye başkanı söz vermiş, fakat bu güne kadar hiçbir çalışma yapılmamıştır.” Diye konuştu.

kozören 3

Ayrımcılığa uğruyoruz

Bizler ülkesini vatanını devletini seven vergisini veren Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarıyız.  Başkasının hizmetini değil sadece köyümüze de hizmet gelmesini beklemekteyiz. Şunu da ilave etmeliyiz ki Köyümüz yaz dönemlerinde Gölköy ilçesine maddi olarak alışveriş, inşaat, fındık üretim ve satışı ve diğer konularda hatırı sayılır miktarda ekonomik katkı sağlamaktadır. Buna rağmen Köyümüze hizmet verilmemesi bizleri bu şekilde ayrımcılığa uğradığımızı düşündürmektedir.”  Haber merkezi

Fatsa-Ordu yolunda minibüs refüje çarptı Fatsa-Ordu yolunda minibüs refüje çarptı