Geçtiğimiz 5 yılda 3 milyonu aşkın yazlık ve kışlık fideyi üreticilere dağıtan Ordu Büyükşehir Belediyesi, bu 300 bin adet yazlık fideyi üreticilere ulaştıracak.

Gülyalı Turnasuyu mevkiinde, belediyenin kendi tesislerinde yetiştirdiği toplam 300 bin adet domates, biber, patlıcan ve hıyar fideleri, ilçe Ziraat Odaları vasıtasıyla üreticilere dağıtılacak. Ordu Büyükşehir Belediyesi seralarında ilçe ziraat odalarının başkanları ile bir araya gelen Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Ordu’da tarımsal alanda çok önemli çalışmalara imza attıklarını söyledi.

Ordu Fide1

İlçe ziraat başkanları da 5 yıl boyunca tarım ve üreticiye verdiği desteklerden dolayı Ordu Büyükşehir Belediyesi’ne minnettar olduklarını dile getirdiler.

Amaç dışa bağımlılığı azaltmak

Hedeflerinin ‘kendi kendine yeten bir Ordu’ oluşturmak olduğunu vurgulayan Hilmi Güler, “Kendi seralarımızda 300 bin fide yetiştirdik, bunu 3’te 1 maliyetine ürettik. Şimdi de bu ürettiğimiz fideleri ziraat odaları aracılığı ile dağıtıyoruz. Biz bu çalışmalarla kendi üretimimizi yapalım ve dışa bağımlılığı azaltarak ‘doğduğu yerde doyan bir kent’ ve ‘kendi kendine yeten bir Ordu’ oluşturalım istiyoruz. Ben bu fidelerin yetiştirilmesinden dağıtımına kadar emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Ordu Fide2

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Yönetim Kurulu Üyesi ve Perşembe Ziraat Odası Başkanı Arslan Soydan, Ordu Büyükşehir Belediyesi’nin tarıma verdiği destekleri yakından takip ettiklerini belirtti. Soydan, “Sayın Başkanımızın ziraat odaları ile iş birliği içerisinde olması bizi mutlu etmiştir. Ziraat odaları olarak bizler çiftçi temsilcileriyiz. Büyükşehir Belediyemizin bu çalışması tüm çiftçilerimiz açısından memnuniyet vericidir. Bizler ziraat odaları olarak Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Ordu’da Üreticilere Hıyar Fidesi Dağıtıldı Ordu’da Üreticilere Hıyar Fidesi Dağıtıldı