Düzenlenen anma programları kapsamında, Kahramanmaraş Pazarcık merkezli depremin saati olan 04.17’de Ordu İl AFAD Müdürlüğünde, Vali Muammer Erol’un başkanlığında İl Afet ve Acil Durum Koordinasyon Kurulu üyelerinin katılımı ile değerlendirme toplantısı yapıldı. Kahramanmaraş merkezli depremlere ilişkin hazırlanan kısa film gösterisinin ardından Ordu İl AFAD Müdürü Osman Işık tarafından 6 Şubat’ta yaşanan depremlerde Ordu’da yürütülen çalışmalar hakkında Vali Muammer Erol ve AFAD Koordinasyon Kurulu Üyelerine bilgilendirmede bulunuldu.

deprem anma 2

Anma Programı kapsamında Ahmet Cemal Mağden Cami’de sabah namazı sonrası depremde ve afetlerde hayatını kaybeden vatandaşlar için Kuran-ı Kerim Tilaveti okundu, dualar edildi. Vali Muammer Erol ise, Ordu’da konaklayan depremzede iki aileyi evlerinde ziyaret ederek, geçmiş olsun dileklerini iletti.

Ordu İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünce, 6 Şubat Depremlerini Anma Programı kapsamında Ceren Özdemir Meydanı’nda stant açılarak afet farkındalık ve bilgilendirme çalışması yapıldı.

Haber Merkezi

Fatsa’da Deprem Şehitleri İçin Dualar Edildi Fatsa’da Deprem Şehitleri İçin Dualar Edildi

Editör: Merve Tepecik