2023-2024 sezonunda Trendyol Süper Lig'de Galatasaray'ın şampiyon olması ile birlikte ülkenin dört bir yanında Galatasaray taraftarları sokağa inerken bazı şehirlerde ise şampiyonluk kutlaması yapılmadı. Bazı futbol şehirlerinde Galatasaray taraftarları şampiyonluk dahi kutlayamazken, bazı şehirlerde ise şehrinin takımlarını tutan taraftarlar engel olmaya çalıştı. Ordu'da da taraftarlar arasında arbede çıktı.

Galatasaray’ın Süper Lig’in 38. haftasında deplasmanda Tümosan Konyaspor karşısında 3-1’lik galibiyetle şampiyonluğu ilan etmesinin ardından sevinçler Ordu’da cadde ve sokaklara taştı. Şampiyonluk kutlamaları sırasında sarı-kırmızılı takımın taraftarları ile 'Orduspor' tezahüratı yapan taraftarlarının arasında arbede yaşandı. 

Ordu'da Fidangör Caddesi'nde 'Orduspor' diye tezahüratta bulunan 30-35 taraftar özellikle Ordu Büyükşehir Belediyesi önüne toplanan Galatasaray taraftarlarının şampiyonluk kutlamalarına engel olmaya çalıştı. Yaşanan tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü ve olay yerine çevik kuvvet ekipleri sevk edildi. Orduspor taraftarları bir bölüme alınırken araya ise polis barikatı konuldu ve olaylar büyümeden engellendi. Şampiyonluğunu ilan eden Galatasaray’ın taraftarları ise şehrin muhtelif yerlerinde kutlamalarına devam ediyor.

Editör: Samet Karadağ