Perşembe ilçesi Kırlı İlkokulu-Ortaokulu öğrencilerinin yıl boyunca görsel sanatlar dersinde ürettiği çalışmalar ile hayırseverler tarafından yaptırılan atölyeler açıldı. Açılışa Ordu Valisi Muammer Erol, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, Perşembe Kaymakamı Fatma Turhan Keser, Perşembe Belediye Başkan Vekili Kahraman Yalçın, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu katıldı.

Vali Atölye Açılış 1

Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Seyfettin Bilkay, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Üsteğmen Seyfi Koçak, İlçe Emniyet Müdürü Kenan Dağdeviren, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Çulfaz, okul öğretmenleri, öğrenciler ve veliler de açılışta yer aldı.

Plaket takdim edildi

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende Okul Müdürü Zülfü Yanık konuşma yaparak, “Köklü bir geçmişe sahip olan okulumuz geçmişinden aldığı güç ve güvenle geleceğe daha emin, daha kararlı adımlarla yol almaktadır. Okulumuza kazandırılan atölyelerin yapımında emeği geçenlere teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu. Ardından okul öğrencilerince hazırlanan gösterilerde Gazze’deki işgale dikkat çekmek amacıyla 3 ve 4. sınıf öğrencilerince pankart açılarak siyah balon bırakıldı.

Vali Atölye Açılış 2

Törende Vali Erol, Mehmet Hilmi Güler ve Fatma Turan Keser tarafından atölyenin yapımına katkıda bulunan hayırseverlere plaket takdim edildi. Tören, öğrenciler tarafından görsel sanatlar etkinlikleri kapsamında yıl boyunca yaptıkları çalışmaların yer aldığı sergi ile atölyelerin açılışıyla devam etti.

Vali Muammer Erol ile beraberindekiler, kütüphane, akıl ve zekâ oyunları, fen bilimleri laboratuvarı, mescit, matematik, robotik kodlama ve müzik sınıfından oluşan atölyeleri tek tek gezerek öğrenciler ile sohbet etti. Program sonrası okul yöneticileri ve öğretmenlerle bir süre sohbet eden Vali Erol, kendisine iletilen talepleri de dinledi.

Ordu’da Rölyef Sergisi Açılıyor Ordu’da Rölyef Sergisi Açılıyor

Editör: Merve Tepecik