Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı Zekai Sana'nın Ordu ziyareti sonrasında açıklamalarda bulunan CHP Ordu Milletvekili Mustafa Adıgüzel, aday belirleme sürecinde çıkan dedikodulara CHP'nin kurumsal parti olduğunu ve kara mercinin genel merkez olduğunu ifade etti.

Aday belirleme sürecinin gecikmediğini belirten Adıgüzel, "Büyükşehir belediye başkan adayımızı da diğer ilçe belediye başkan adaylarımızı ekleyerek bugün start verdik. Dün Ankara’da tüm Türkiye’deki aday tanıtımımız vardı. Hiç geciken bir şey yok. Bir takım söylentiler ve dedikodular yaptılar ama biz hep söyledik. Cumhuriyet Halk Partisi kurumsal bir partidir. Cumhuriyet Halk Partisiyle birileriyle bir ortaklık yapılacaksa bunu genel merkezde yapar. Genel merkezin işin içinde olmadığı sadece sokak siyasetinde ve dedikodu siyasetinde yol almak ahlaksızdır. Cumhuriyet Halk Partisi kaygan ve kaypak zeminlerde yatmaz ve asla kendi evlatlarını satmaz” diye konuştu. 

Akpınar

"Zekai Sana inanıyorum ki başaracak"

Aday belirleme sürecinin uzadığı için birçok dedikodular maruz kalındığını söyleyen CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun, " Bugün çok güçlü bir şekilde sahalara giriyoruz ve inanıyorum ki birbirine benzeyen iki adayın dışında, Ordu’nun gerçekten evladı, Ordu’nun hizmetlerini yüreğinde hisseden ve bugün halkı düşünerek hizmet verecek olan bir arkadaşımız, şu anda Zekai Sana aday. İnanıyorum ki başaracak. Bütün Cumhuriyet Halk Partililer, bütün vatandaşlarımız sahada kendisini dinledikçe, projelerini dinledikçe görecekler ki Ordu’yu yönetecek tek isim Zekai Sana olacak. Biz kendisine inanıyoruz, güveniyoruz, her zaman yanındayız. Ve Ordu’da iki adaylı bir seçim var gibi görünüyordu. Üçüncü aday belki geriden gelecek ama inanıyorum ki onları geçecek. Bu sahada daha da iyi anlaşılacak. Ama üzüntüm bu süreç içerisinde gerçekten çok kirli bilgiler oluşturuldu, çok ithamlar oluşturuldu, konuşuldu. Umarım onlar bu kalabalığı görünce, bu coşkuyu görünce biraz daha kendilerini bir özeleştiriden geçirirler diye düşünüyorum. Ve biz büyük bir aileyiz. Her birimiz bu yola baş koyduk, iktidar yoluna. Önce yerelden başlayacağız, sonra genele yürüyeceğiz. Mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz. Asla ve asla bu yolda yılmayacağız." ifadelerini kullandı.

Sdgdfhftjtyk

"Ordu'da sosyal belediyecilik anlayışını inşa edeceğiz"

CHP Ordu İl Başkanı Bülent Akpınar, CHP Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zekai Sana'nın Ünye'de gerçekleştirdiği seçim çalışmaları sonrası açıklamalarda bulundu.

Akpınar, halka büyük buluşmayı gösterebilme imkanları olsaydı, şehrin adaylarına ne kadar hasret olduğunu tüm Orduluların göreceğini söyledi. CHP'nin kimsenin himayesi altında girmeyeceğini bir kez daha gösterdiklerini vurgulayan Akpınar, 31 Mart seçimleri sonrası CHP'nin Ordu'nun makus tarihini değiştireceğini belirtti.

Ünyelilerin seslendikleri yola mahkum olmadığını ve Ordu'yu bu duruma mahkum etmeyeceklerini ifade eden Akpınar, "3. yol var. Aslında iki tane AK Partili aday yarışıyor. Ordu'da sosyal belediyecilik anlayışını inşa edeceğiz. Her şeyi ben bilirim anlayışını yıkacağız." dedi.

Akpınar, Ordu'yu yönetenlerin "her şeyi ben bilirim" anlayışıyla hareket ettiğini ve şehir planlamacıları odası, mimarlar odası dahil tüm sivil toplum kuruluşlarıyla kavga halinde olduğunu savundu.

Editör: Atakan Öztürk