Ordu'nun Altınordu ilçesi Selimiye Mahallesi'nde yer alan Şehit Sefa Kabakkaya Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin bahçesine, yeni bir 'Uygulama Camii' yapımı için harekete geçildi. Okulun bahçesinde öğrencilerin oyun alanı olarak kullanılan bölümde başlayan çalışmalar kapsamında, zemin düzenlemeleri ve inşaat malzemelerinin getirilmesiyle birlikte projenin temeli atıldı.

2017-2018 eğitim öğretim yılında hizmete giren Şehit Sefa Kabakkaya Anadolu İmam Hatip Lisesi için planlanan cami, daha önce okul bahçesindeki altyapı düzenlemeleri tamamlandıktan sonra hayata geçirilmeye başlandı. Ancak okula sadece birkaç dakikalık mesafede Mevlana Camii'nin bulunması, çevre sakinleri arasında yeni cami projesinin gerekçesini sorgulamalarına neden oldu.

Proje Ordu Valisi Muammer Erol başkanlığında Valilik Makamı'nda bir protokol imzalanmıştı. İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Avni Günay, Okul Müdürü Kemal Yapar ve Şehit Sefa Kabakkaya Anadolu İmam Hatip Lisesi Cami Yaptırma, Koruma ve Yaşatma Derneği Başkanı Miktat Karakaya'nın katılımıyla gerçekleştirilen bu protokol ile cami inşaatının başlatılması kararlaştırılmıştı.

Editör: Atakan Öztürk