Başpehlivan Recep Kara Kapalı Spor Salonu ve Atatürk Kapalı Spor Salonu'nun olduğu Ordu'nun Altınordu İlçesi'nde hem Ordu Üniversitesi içerisinde hem de birçok lisede bulunan Kapalı Spor Salonları da zaman zaman spor organizasyonlarına ev sahipliği yapıyor. Ordu'da Altınordu İlçesi'ne yapılması planlanan yeni spor salonu için ise çalışmalar yapılıyor. Yeni spor salonu ise Karşıyaka Spor Tesisleri Yerleşkesine yapılacağı aylar öncesinde açıklanırken, yeni spor salonunun görüntüsü ortaya çıktı.

Salon-1


Karşıyaka Spor Tesisleri'nde Tenis Kortları ve Futbol Sahalarının hemen ortasında yer alan 11 dönümlük araziye yapılması planlanan Kapalı Spor Salonu konusunda zemin etüt ve projeleri devam ediyor. Ulusal ve Uluslararası Yarışmaların yapılabileceği belirtilen ve Büyükşehir Belediyesi tarafından Gençlik ve Spor Bakanlığına tahsis edilen Karşıyaka mahallesindeki 11 dönüm arazide büyük spor salonu için zemin etüt ve proje çalışmaları sonrasında inşaat çalışmalarının başlayacağı öğrenilmişti. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından ise yeni spor salonu konusunda net açıklamalar geldi.

Ulusal ve Uluslararası yarışmalara ev sahipliği yapacak Spor Salonu için yer tahsisi, imar değişikliği, zemin etütü ve avam projesi tamamlanmış olup Gençlik ve Spor Bakanlığı Yatırım Programına alınması için işlemler bu gün itibari ile başlatıldığı açıklanırken, spor salonunun tesis girişinde 1 nolu sahanın yanına yapılacağı belirtildi.

SAMET KARADAĞ

Editör: Samet Karadağ