Ordu’da gayrimenkul piyasası son bir yılda rekor seviyede artış gösterdi. Gayrimenkul değerleme platformu Endeksa’dan alınan verilere göre, Altınordu ilçesinde konut satış fiyatı son bir yılda yüzde 100 artarak metrekare fiyatı 22 bin 775 TL oldu. Böylelikle ortalama 100 metrekare bir evin değeri 2 milyon 300 bin TL seviyesine ulaştı.

Karacaömer Mahallesinde fiyatlar yüzde 135 arttı

Ordu’nun Altınordu ilçesinde konut fiyatlarının en fazla artış gösterdiği mahalle Karacaömer Mahallesi oldu. Karacaömer Mahallesi’nde yıllık değişim yüzde 135 olarak gerçekleşti. Bu mahallede ortalama konut satış fiyatı 2 milyon 800 bin TL’ye yükseldi. Karacaömer Mahallesi’ni yüzde 119 ile Terzili, yüzde 111 ile Şarkiye, yüzde 110 ile Kumbaşı ve yüzde 108 ile Karşıyaka mahalleleri takip etti.

D F G D F D F

Ordu’nun Altınordu ilçesinde konut fiyatlarının en hızlı geri döndüğü mahalle ise Yeni Mahalle oldu. Yeni Mahalle’de bir evin ortalama amortisman süresi 13 yıl olarak hesaplandı. Bu mahallede ortalama konut satış fiyatı 1 milyon 500 bin TL civarında. Yeni Mahalle’yi 14 yıl ile Düz Mahalle ve Kumbaşı mahalleleri izledi.

En değerli evler Güzelyalıda

Ordu’nun Altınordu ilçesinde en değerli evler ise Güzelyalı Mahallesi’nde bulunuyor. Bu mahallede ortalama konut satış fiyatı 4 milyon 633 bin TL olarak belirlendi. Bu mahalledeki evlerin amortisman süresi ise 19 yıl olarak hesaplanıyor.

Editör: Atakan Öztürk