Ordu 2.Amatör Lig'de Pazar günü oynanan son hafta maçlarıyla birlikte Play-Off biletini alacak olan yine belli olmadı. Dolunayspor'un hükmen galibiyet aldığı haftada İlküvezspor'da Fatsaspor'u yenerken iki takım ligi eşit puanla tamamladı. Dolunayspor ve İlküvezspor'un ikili averajda da eşit olmalarından dolayı takımlar bir maç yapacak. Ordu 2.Amatör Lig'de A Grubu'nda Fidangörspor ve Adem Aksoy Boztepespor, B Grubu'nda ise Fatsaspor Play-Off oynama hakkı kazanırken dördüncü ve son takım ise Dolunayspor ve İlküvezspor arasında oynanacak olan maç sonrasında belli olacak.

447717385 866397538848907 8248878615988011046 N

Dolunayspor ve İlküvezspor'un lig bitimine eşit puanla girdi ve ilk olarak ikili averaja bakıldı ancak iki takım sezon genelinde iki maçta birbirleri karşısında 1-0 galibiyet aldı. Bu bağlamda ilk maddede de denge bozulmadı. İkinci maddede kendi aralarındaki müsabakalardaki gol averajına bakıldı ancak burada da eşitlik mevcut. Üçüncü maddede hükmen yenilgisi olmayan takım üstün sayılacaktı ancak iki takımın da hükmen mağlubiyeti olmadığı için bu süreçte denge bozulmadı. Son olarak ise iki takımdan birisi Play-Off oynamak için tek maç yapacak, bu maçın ise Çarşamba günü oynanması bekleniyor.

Dolunayspor ve İlküvezspor arasındaki Ekstra Play-Off maçının Çarşamba günü saat 16:30'da oynanması beklenirken bu süreçte resmi açıklamanın ise kısa sürede açıklanması bekleniyor.
 

Editör: Samet Karadağ