TEMA Vakfı ile Fatsa Doğa ve Çevre Derneğinin katkılarıyla Ordu’da düzenlenecek olan panel ile altın, gümüş, bakır madenlerinin etkileri konuşulacak. Sosyal medyadan yaptığı paylaşımla paneli duyuran Fatsa Doğa ve Çevre Derneği, “IV. Grup Metalik Madencilik Faaliyetlerinin Doğal Varlıklarımıza ve Yaşamımıza Etkileri Paneli etkinliğine tüm üyelerimizi, gönüldaşlarımızı ve Ordu ve Fatsa’nın geleceğini dert eden herkesi davet ediyor, aktif olarak katılımı artırmak için çalışmaya çağırıyoruz.

Bu etkinlikle bizim gerçek hazinemiz fındığımızın, ormanımızın, arımızın, suyumuzun yani geleceğimizin ve çocuklarımızın nasıl bir tehlike ile karşı karşıya olduğunu konuşalım, anlayalım ve hep birlikte geleceğimize sahip çıktığımızı gösterelim.” diye ifade etti.

Sunumlar yapılacak

Ordu Tema 2

Panelin açılış konuşmasını Fatsa Doğa ve Çevre Derneği Başkanı Zeki Odabaş ve TEMA Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Deniz Ataç yapacak. Ataç ayrıca "Yaşam Alanlarımız Tehdit Altında" adlı sunumu da gerçekleştirecek.

Fatsa Doğa ve Çevre Derneği tarafından "Altın Madenciliğinde Çevresel Kirlilik: Fatsa ve Giresun Örneği” ile "Madencilik Faaliyetleri ve Ordu" adlı sunumlar da yapılacak. "Madencilik Sürecinde Hukuksal Mücadele", "Altın Madenciliğinin Ekolojik, Ekonomik ve Halk Sağlığı Üzerine Etkileri" ve "Türkiye'deki Sömürge Madenciliğinde Dönüm Noktası: İliç-Çöpler Faciası" yapılacak diğer sunumlar arasında yer alıyor.

1 Haziran 2024, saat 13.30-17.00 arasında, Ordu Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenecek olan panele tüm Ordulular ve doğaseverlerin davetli olduğu belirtildi.

Adıgüzel: Madencilik Perşembe Yaylası’na İhanettir Adıgüzel: Madencilik Perşembe Yaylası’na İhanettir

Editör: Merve Tepecik