Sıcak havaların kendini göstermesiyle birlikte vatandaşlar denize girmek için plajlara akın etmeye başladı. Ordu'da Mavi Bayraklı 6 plaj ile güvenli ve temiz bir şekilde denize girebilirsiniz.

Mavi Bayrak Nedir?

Mavi Bayrak, Uluslararası Çevre Eğitim Vakfı (FEE) tarafından verilen ve denizin ve kıyı şeridinin belirli çevresel standartları karşıladığını gösteren bir ödüldür. Mavi Bayraklı plajlarda deniz temizdir, tuvaletler ve duşlar düzenli olarak temizlenir, cankurtaran hizmeti sunulur ve çevreyi korumaya yönelik uygulamalar bulunur.

Ordu'da Ne Zaman Denize Girilir?

Ordu'da deniz sezonu genellikle Mayıs ayının ortalarında başlar ve Eylül ayının sonuna kadar devam eder. Ancak hava durumuna bağlı olarak deniz sezonu daha erken veya daha geç açılabilir.

Ordu'da Hangi plajlar Mavi Bayraklı?

Ordu'da bu yıl da 2 plaj Mavi Bayrak ödülüne layık görüldü. Bu plajlar şunlardır:

  • Cumhuriyet Mahallesi Plajı
  • Kumbaşı Plajı

Ordu'da denize girilecek en güzel plajlar hangileri?

Mavi Bayraklı plajlar dışında Ordu'da denize girilecek birçok güzel plaj daha var. Aktaşlar Halk Plajı, Fatsa İlçesi'nde Dolunay Çamlık Halk Plajı, Demas Halk Plajı, Ünye İlçesi'nde Kırkevler Halk Plajı, Çınarsuyu Halk Plajı, Fevzi Çakmak Halk Plajı, Gülyalı İlçesi'nde Tepealtı Halk Plajı ve Gülyalı İlçesi'nde Çikolata Park Halk Plajı da bunlardan birkaçı.

Editör: Atakan Öztürk