Dilimizin Zenginlikleri Projesi kapsamında Ordu İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından sergi düzenlendi. Serginin açılışı Ordu Valisi Muammer Erol, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, Müdürlük yöneticileri, personelleri, öğretmen ve öğrencilerin katılımlarıyla gerçekleştirildi.

Sergi açılışında konuşma yapan Mehmet Fatih Vargeloğlu, "Dil, bir toplumun kimliğinin en önemli unsurlarından biridir. Kültürel kimliğimizin bir parçasını oluşturur. Her dil kendi benzersiz ses tonu, renkleri ve anlam dünyasıyla dünya kültür mozaiğine zenginlik katar. Bu nedenle, dilin zenginliği ve çeşitliliği üzerine yapılan her türlü çalışma büyük bir önem taşır. Bizler de Dilimizin Zenginlikleri Projesi çerçevesinde bu zenginliği kutlamak ve gelecek nesillere aktarmak adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu özel etkinlik, Türk halk müziğinin zengin repertuarı içerisinde önemli bir yer tutan "Çay Elinden Öteye", "Uzun İnce Bir Yoldayım", "Yemen Türküsü" ve "Çanakkale Türküsü" eserlerinin ve Yunus Emre divanının temsil ettiği kültürel mirası ve müzikal değeri kutlamak amacıyla düzenlenmiştir.” dedi.

Tasarım Sergisi 1

Tasarımlar bağları güçlendiriyor

Vargeloğlu, “Lise kategorisindeki tasarlanan tişörtlerimiz, Yunus Emre'nin felsefesini ve eserlerini yansıtmaktadır. Her bir tasarım, Yunus'un sözlerinden ilham alarak, düşüncelerini modern bir yaklaşımla aktarmaktadır. Bu tasarımlar, Yunus Emre'nin evrensel mesajlarını bizlere yansıtarak gençlerimizin bu önemli şairimizle olan bağını güçlendirmektedir. Bu yarışma, sadece bir tişört tasarım yarışması değil, aynı zamanda bir dilin ve kültürün kutlamasıdır. Dilimize ve kültürümüze olan sevgimizi, bağlılığımızı bir kez daha ortaya koymaktadır. Katılımcılarımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." diye konuştu.

Tasarım Sergisi 2

Proje kapsamında ilkokul, ortaokul ve lise kategorisinde düzenlenen "Mısra Beyit Video Yarışması ve Tişört Tasarım Yarışması" sonucunda seçilen eserler sergide sergilendi, derece alan öğrencilere ise Vali Muammer Erol tarafından ödülleri verildi. Öğrencileri tebrik eden Vali Erol, öğrencilere başarı dileklerinde de bulundu. Ödül töreni sonrasında serginin açılış kurdelesini Vargeloğlu ile birlikte kesen Vali Erol, sergiyi gezerek bilgi aldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürleri Korgan'da Toplandı İlçe Milli Eğitim Müdürleri Korgan'da Toplandı

Editör: Merve Tepecik