Ünye Atatürk Ortaokulu'nda görevli din kültürü ve ahlak bilgisi öğretmeni Fehmi Bozyiğit, 9 haftadır 14.00-17.00 saatleri arasında Cumhuriyet Meydanı'nda Filistin halkına destek veriyor.

Türk ve Filistin bayrakları taşıyan Bozyiğit, ‘Zulüm ve soykırıma karşı Filistinli kardeşlerimizin yanındayız.’ yazılı döviz açtı. Boynuna kefiye takan 53 yaşındaki Bozyiğit, bireysel protesto hakkını kullandığını söyledi.

“Karanlığa bir mum yakmak için buradayım”

İsrail'in Filistin'de uyguladığı soykırımın insanlığı rahatsız eden bir konu olduğunu belirten Öğretmen Bozyiğit, farkındalık oluşturmak için eylem gerçekleştirdiğini anlattı.

Öğretmen Filistin 1-1

Bozyiğit, 9 haftadır alanda olduğuna işaret ederek, "Ünye Cumhuriyet Meydanı'nda tarihi camimizin yanında eylemimi gerçekleştirmeye devam edeceğim. Türk ve Filistin bayrakları ile bir farkındalık oluşturmak, insanların dikkatini bu zulüm ve soykırıma çekmek, daha doğrusu karanlığa bir mum yakmak için buradayım." ifadelerini kullandı. Olumlu tepkiler aldığını dile getiren Bozyiğit, "Yanıma gelip, 'Sizin yanınızdayız, aslında biz de böyle bir şey yapmak istiyoruz.' diyorlar." dedi.

“76 yıldır bu soykırım var”

Fehmi Bozyiğit, ailesinin de zaman zaman alanda kendisine eşlik ettiğini vurgulayarak, "Eylemimde öncelikle ailemden çok büyük destek aldım. Eşim geldi, bir önceki hafta çocuğum üniversiteden dönmüştü o yanıma geldi ve bana eşlik etti. Öğretmen arkadaşlarım olumlu karşıladılar." dedi.

Öğretmen Filistin 2

İsrail'in Filistin'de uyguladığı zulmün son bulması için dua ettiğini belirten Bozyiğit, "Bu mesele 7 Ekim'de başlamadı, 76 yıldır bu zulüm, soykırım var. Amacım, bu zulmün ve soykırımın son bulması için farkındalık oluşturmak. Ümidimiz Rabbimizin yardımı ile bu zulmün bir an önce sona ermesidir. Oradaki kardeşlerimiz bu zulümden kurtulsunlar, bunun için buradayız. Ateşkes oluncaya kadar sağlık, sıhhat ve bir sıkıntı olmazsa eylemime devam edeceğim." diye konuştu.

AA

Ordu Üniversitesi öğrencileri Filistin'deki Katliama Sessiz Kalmadı Ordu Üniversitesi öğrencileri Filistin'deki Katliama Sessiz Kalmadı

Editör: Merve Tepecik