Millî Eğitim Bakanlığının öğretmenler için hediye olarak hazırlamış olduğu önlüklerin dağıtımı Ordu’da gerçekleştirildi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından "24 Kasım Öğretmenler Günü" armağanı olarak öğretmenlerin beden ölçülerine uygun olarak hazırlanan önlükler, Milli Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğüne bağlı Olgunlaşma Enstitülerinde iki farklı model halinde tasarlandı ve dikildi. Önlüklerden biri ilkokul, ortaokul ve lise öğretmenleri için klasik "beyaz önlük", diğeri, anaokulu öğretmenlerinin etkinlik sırasında rahat kullanımına uygun olarak üretildi. Klasik beyaz önlüğün ön kısmındaki iki cebinin üzerinde "bilimin öncülüğünde sonsuzluğa uzanan yol"u temsilen gümüş renkli nakış tasarım, yaka kısmında ise yine gümüş renkli hilal bulunuyor.

Ülke genelinde devlet okulları, anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise bölümlerinden 900 binden fazla öğretmen, MEBBİS üzerinden beyaz önlük için talepte bulundu.

Ordu’da ise Millî Eğitim Bakanlığı tarafından 9.267 adet, S, M, L, XL, XXL beden ölçülerinde beyaz önlük, İl Millî Eğitim Müdürlüğü tarafından okullara ulaştırılarak öğretmenlere teslim edildi.

 Ordu Millî Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu konu ile ilgili olarak, "Bakanlığımız tarafından öğretmenlerimiz için hediye olarak hazırlanan önlükler, öğretmenlerimizin beden ölçülerine göre hazırlanıp öğretmenlerimize gönderildi. Bizler de önlükleri okullarımıza öğretmenlerimize ulaştırdık.” İfadelerine yer verdi. Haber merkezi

Engelli bireysel eğitim desteği ödemesi belli oldu Engelli bireysel eğitim desteği ödemesi belli oldu

Editör: Soner Özdemir