Ordu Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen sergiye Ordu Valisi Muammer Erol, Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Sayın Celal Tezcan, Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Baş, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Fatih Vargeloğlu, yöneticiler, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Çocukların en doğal halleriyle sevinçleri, üzüntüleri, mutlulukları, hüzünleri ve heyecanları içerik olarak belirlendiği sergide, 19 ilçeden 26 öğretmenin toplam 56 adet fotoğrafı yer aldı. Fotoğrafları inceleyip öğretmenleri ile sohbet eden Vali Erol, sergiye katılım gösteren öğretmenlere teşekkür etti.

Ordu Foto Sergi 2

Sergi açılışında konuşma yapan Mehmet Fatih Vargeloğlu, "Öğretmenlerimizin Kadrajından Çocuk fotoğraf sergimiz, ilimizde görev yapan öğretmenlerimizin fotoğraf sanatına ilgi duyarak sanatsal faaliyetlere katılımlarının artırmak, müdürlüğümüz fotoğraf arşivinin zenginleştirerek günümüzü yarınlara taşıyabilmek amacıyla düzenlenmiştir.

Mustafa Kemal Atatürk, ‘Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunu düşünerek, ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz.’ vecizesiyle çocuklarımızın bizler için ne kadar önemli olduğunu bir kez daha dile getirmiştir. Bizler de ülkemiz ve tüm dünya çocuklarına hediye edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda sergimizin açılışını gerçekleştirerek çocuklarımızın varlığının bizler için de ne kadar kıymetli olduğunu göstermek istedik.” dedi.

Ordu Foto Sergi 3

Sergi Gelenek Haline Gelecek

Vargeloğlu, “Sevgili çocuklarımızın en iyi şartlar altında kaliteli bir eğitim alarak güven içerisinde yarınlara hazırlamak bizler için çok önemli. Gelecek nesillerimizin çağın gereklerine uygun bir şekilde eğitim almaları, kendilerini her alanda geliştirmeleri için büyük bir gayret içerisindeyiz. İnanıyorum ki; sorumluluklarının bilincinde, ülkesini ve milletini seven, ufku geniş, büyük düşünen, millî ve manevi değerlerimize bağlı bir nesil yetişmektedir. Bütün çabamız çocuklarımıza daha iyi, daha mutlu ve müreffeh bir gelecek bırakabilmek içindir.

Ordu Foto Sergi 4

2022 Nisan ayında ilk kez düzenlediğimiz ‘Öğretmenlerimizin Kadrajından Ordu’ fotoğraf sergimizde Ordu'muzun tarihi yapıları, doğal güzellikleri, şelaleleri, yaylaları ve kültürel ögeleri içerik olarak kullandık. Bu yıl ikincisini düzenlediğimiz sergimizde; geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın en doğal halleriyle sevinçleri, üzüntüleri ve mutlulukları içerik olarak belirledik. 19 ilçemizde görev yapan öğretmenlerimizin yeteneklerinin yansıtıldığı, aralarında Türkiye ve dünyada bilinen önemli dergilerde fotoğrafları yayınlanmış öğretmenlerimizin de yer aldığı 26 öğretmenimizin 54 adet fotoğrafı, sergimizde yer almaktadır. Kıymetli meslektaşlarımıza değerli eserleri ve emekleri için teşekkür ediyorum. Gelenekselleştirmeyi planladığımız "Öğretmenlerimizin Kadrajından Çocuk" sergimiz, Eğitim Kenti Ordu'muza hayırlı olsun!" diye konuştu.

Haber merkezi

Ordulu Sanatçılar Trabzon'da Eserlerini Sergiledi Ordulu Sanatçılar Trabzon'da Eserlerini Sergiledi