Milli Eğitim Bakanlığı, Sömestir tatilinden önceki son hafta, öğrencilerin keyifli ve öğretici bir hafta geçirmeleri, sanatsal, kültürel, sportif ve bilimsel faaliyetlere katılmasının teşvik edilmesi için bu yıl ilk kez "dönem sonu faaliyet haftası" düzenleyeceğini açıklamıştı.

Bu kapsamda Ordu’da okullarda karne öncesi “Etkinlik Haftası” dönemi yapılacak.

Bu yıl ilk kez yarıyıl tatilinden önceki son haftada öğrencilerin eğlenerek öğrenecekleri keyifli ve öğretici bir hafta geçirmeleri; sanatsal, kültürel, sportif ve bilimsel faaliyetlere katılmalarının teşvik edilmesi için "Dönem Sonu Etkinlik Haftası" düzenlenecek.

Karne öncesi 15-18 Ocak'ta 4 gün sürecek "dönem sonu faaliyet haftası"nda, okullarda öğretmenler ile öğrencilerden oluşan heyetin organize edeceği etkinlikler planlanacak.

Bu kapsamda Ordu’da okullarda 15 Ocak Pazartesi günü; “bilgi yarışması ve kelime oyunu, en sevdiğini paylaş, el sanatları ve yiyecek kermesi, yetenek paylaşım saati, görsel sanat, bilim ve spor saati” 16 Ocak Salı günü, “Hitabet oyunları, kitap okuma ve sosyal sorumluluk, tecrübe paylaşım saati, komedi saati.” 17 Ocak Çarşamba, “yetenek paylaşım saati, oyun saati, dönem sonu gösterileri.” 18 Ocak Perşembe, “Gezi.”  Düzenlenecek. haber merkezi

karne 1

Editör: Soner Özdemir