Ordu genelinde Ticaret Meslek Lisesi Programı uygulayan, Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı alanı bulunan liselerin katılımı ile Fatsa Şehit İbrahim Kılıç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde "Parmaklar Yarışıyor On Parmak F Klavye Yarışması" yapıldı.

Ordu Yarışma1

F Klavyeyi yaygınlaştırmak ve teşvik etmek, öğrenciler arasında bir farkındalık oluşturmak ve bilinç düzeylerini geliştirmek amacıyla düzenlenen yarışmaya, Ordu’da F klavye eğitimi verilen Fatsa Şehit İbrahim Kılıç Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Altınordu Züver Kaya Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Ünye Şehit Harun Ateş Özel Eğitim Meslek Okulu ve Ünye Adnan Menderes Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri katıldı.

Belge ve hediyeler verildi

Öğrenciler, kendi okullarındaki bilgisayar dersliklerinde, okul yönetiminin ve öğretmenlerin sorumluluğunda sınava katılarak okullarındaki yarışmalar sonucunda en başarılı 5 asil 1 yedek öğrenciden oluşan takımlar, Fatsa'da hem bireysel hem de takım halinde yarıştılar. Yarışma sonunda bireysel olarak ve takım halinde dereceye giren öğrencilere çeşitli hediyeler takdim edildi. Yarışmaya katılan tüm öğrencilere ise Ordu İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından katılım belgesi verildi ve F klavye hediye edildi.

Ordu Yarışma2

Yarışma sonrası Fatsa Kaymakamı Avni Kula, İl Millî Eğitim Müdür Yardımcısı Ahmet Kına, Fatsa İlçe Millî Eğitim Müdürü Saygın Atinkaya, okul müdürleri, öğretmen ve öğrencilerin katılımlarıyla ödül töreni gerçekleştirildi.

DOKA'DAN Afetzede Öğrencilere Uyum Desteği DOKA'DAN Afetzede Öğrencilere Uyum Desteği