Ordu’nun Altınordu ilçesinde konut fiyatları son bir yılda Türkiye ortalamasının çok üstünde bir artış gösterdi. Endeksa’nın verilerine göre, metrekare başına fiyatlar Mart ayında 23 bin 381 TL’ye yükselirken, Şubat 2024’te bu rakamın 34 bin 701 TL’ye çıkması bekleniyor.

Ordu’nun hızla gelişen ilçesi Altınordu, konut piyasasında dikkat çekici bir yükselişe sahne oluyor. Gayrimenkul değerleme platformu Endeksa’nın verilerine göre, ilçede ortalama bir evin metrekare satış fiyatı Mart ayı itibarıyla 23 bin 381 TL’ye ulaştı. Bu rakam, 100 metrekarelik bir ev için 2 milyon 338 bin TL anlamına geliyor.

İleriye dönük analizlere göre, Şubat 2024’te metrekare başına değer 34 bin 701 TL’ye yükselmiş olacak. Bu da 100 metrekarelik bir evin değerinin 3 milyon 470 bin TL olacağı anlamına geliyor. Eğer bu tahminler doğru çıkarsa, Altınordu’da konut fiyatlarının bir yıl içinde yüzde 52,36 oranında artış göstermesi bekleniyor.

Ordu'da bu mahallelerden ev alanlar yaşadı! Ordu'nun en değerli evleri nerede? Ordu'da yatırımlık ev nereden alınır? Ordu'da bu mahallelerden ev alanlar yaşadı! Ordu'nun en değerli evleri nerede? Ordu'da yatırımlık ev nereden alınır?

Editör: Atakan Öztürk