Dünya’da Brezilya’nın Rio şehrinden sonra Türkiye’de Ordu’da bulunan ve şehir merkezine en yakın noktada paraşütseverlerin keyifli uçuşlar gerçekleştirdiği Ordu Yamaç Paraşütü’nde festival zamanı. Ordu Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenecek Yamaç Paraşütü festivalinde başvurular başlarken, Türkiye Hava Sporları Federasyonuna bağlı Yamaç Paraşütü Pilotu olan yaklaşık 120 kişinin katılım sağlaması bekleniyor.

Ordu Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı ve Ordu Sportif Havacılık İhtisas Spor Kulübü işbirliği ile düzenlenen festival için kayıtları Ordu Büyükşehir Belediyesi ve Ordu Sportif Havacılık Kulübü Başkanı Durmuş Şahin alırken, başvuru için gerekli evrakların 8 Eylül tarihine kadar tamamlanması gerektiği açıklandı.

Güzergah Belirlendi

8-9-10 Eylül tarihleri arasında yapılacak olan festivale Altınordu Boztepe Yamaç Paraşütü Kalkış Alanı – Atatürk Bulvarı Kaykay Pisti Yanı Kumsal Alanı arasında gerçekleşecek. Ayrıca Ordu’nun bu konuda daha çok tanıtılmasını hedefleyen Ordu Büyükşehir Belediyesi, Yamaç Paraşütü Festivali kapsamında Fotomaraton yarışması da düzenlenecek.