24 Nisan- 20 Mayıs tarihleri arasında oynanacak olan ve heyecanlı maçlarla başlayan Ordu 2024 Sağlık Kuruluşları Futbol Turnuvası sona erdi. Bu sezon 17 takımın yer aldığı turnuvada zaman zaman gollü maçlar oynanırken zaman zaman ise az gol yüksek mücadele dikkat çekti. Geçen sezon 112 Acil ve EAH2 final oynadığı Sağlık Kuruluşları Futbol Turnuvası'nda bu yıl final maçı 112 ile Fatsa Devlet Hastanesi arasında oynandı. 112, Fatsa Devlet Hastanesi karşısında 4-1 kazandı ve 2024 Sağlık Kuruluşları Futbol Halı Saha Turnuvası'nda şampiyon oldu.

Ordu'nun Altınordu İlçesi'ndeki Capo Arena Halı Sahası'nda oynanan turnuvada final maçının ardından kupa töreni düzenlendi. Dostça geçen mücadelede Fatsa Devlet Hastanesi'ni 4-1 yenen ve şampiyon olan 112'ye şampiyonluk kupasını Ordu İl Sağlık Müdürü Op. Dr. Dursun Tüzün verdi.  İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Muhammed Yasin Ergül de kupa töreninde hazır bulundu.

2024 Sağlık Kuruluşları Futbol Halı Saha Turnuvası'nda Perşembe Devlet Hastanesi'ni 9-0 yenerek turnuvaya başlayan ve şampiyonluk hedefini ilk maçta belli eden 112, Grup maçları ve Play-Off maçlarında oynadığı tüm mücadelelerinden galip gelerek şampiyon oldu.

Editör: Samet Karadağ