Basketbolseverlerin Ordu'da her yaz ayı içerisinde görmeye alışkın olduğu ve her sene merakla beklenen bir organizasyon olan “3x3 Ödüllü Sokak Basketbol Turnuvası” için geri sayım başladı. Ordu'da geçmişten bugüne yaz ayının en çok merak edilen spor organizasyonu olan ve adeta festival havasında geçen  “3x3 Ödüllü Sokak Basketbol Turnuvası” için bu sene herhangi bir adım atılması ancak çalışmaların kısa sürede açıklanması bekleniyor. Geçen sezon da yapılan  “3x3 Ödüllü Sokak Basketbol Turnuvası”nın bu sene yine düzenlenmesi bekleniyor

Yaklaşık sekiz kez düzenlenen ve geçen sezon Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Gençlik Spor ve Kültür Festivali kapsamında yapılan “3x3 Ödüllü Sokak Basketbol Turnuvası” Ordu'nun Altınordu İlçesi'nde yapılmıştı. Yaklaşık 1000 sporcunun katılım sağladığı festivalin ilk gününde 3X3 sokak basketbolu, plaj voleybolu, satranç turnuvası, hentbol turnuvası ve plaj futbolu müsabakaları yapılırken bu müsabakalar sonrasında 352 bin TL hediye çeki verilmişti.

Ordu'da daha önce Sahil'de yer alan Atatürk Parkı'nda yapılan “3x3 Ödüllü Sokak Basketbol Turnuvası” son yıllarda ise Altınordu ilçesi Tayfun Gürsoy Parkı’nda düzenleniyor.“3x3 Ödüllü Sokak Basketbol Turnuvası” için resmi açıklamanın kısa sürede gelmesi bekleniyor. Büyükler, Genç Erkekler, Genç Kadınlar, Yıldızlar ve Küçükler olmak üzere beş ayrı kategoride turnuvanın yapılması bekleniyor.

Editör: Samet Karadağ