2023-2024 sezonunda mücadele ettiği Tekerlekli Sandalye Erkek Basketbol Süper Lig’inde mütevazı kadrosu ile Play-Off için gizliden gizliye kritik maçlarını kazanan ancak son iki haftadır mağlup olan Ordu Büyükşehir Belediyespor, Tsk Rehberlik Merkezi’ni konuk etti.

I M G 4461

Bu sezon en kalabalık taraftar topluluğu önünde oynadığı maçlardan birisinde ilk çeyreği 20-17, ilk yarıyı ise 35-36 geride kapatan Engelsizler Ordusu, maçın ikinci yarısının ilk çeyreğine iyi başladı ancak daha sonra oyun hakimiyetini rakibe bıraktı. Bu seti 49-47 kazanan Ordu Büyükşehir Belediyespor git telli son sette son anlardaki iki serbest atış sonrasında skoru 65-65 yaptı ve maçı uzatmaya götürdü. 

Uzatmalarda ise başa baş geçen maçı son saniyelerde Ordu Büyükşehir Belediyespor oyuncularının büyük hatasına rağmen yine 71-71 berabere bitti. İkinci beş dakikalık uzatmada ise taraftar desteği ile birlikte üst üste sayılar alan Ordu Büyükşehir Belediyespor rakibini de iyi savundu ve parkeden 81-79 galip ayrıldı.

Bu sezon Süper Lig'de 12 maçta parkeye çıkan Ordu Büyükşehir Belediyespor bu maçlarda beşinci galibiyetini alırken Play-Off yolunda önemli bir galibiyet almış oldu.

SAMET KARADAĞ 

Editör: Samet Karadağ