Ordu Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele ekipleri tarafından tefecilik, tehdit, açığa atılan imzanın kötüye kullanılması suçlarından yürütülen çalışmalar kapsamında; İstanbul, Ankara, Samsun, İzmir ve Ordu’da eş zamanlı yapılan operasyonda, C.K (37), Ş.B (36), F.Ü (40), K.A.(39), C.Ç. (25), G.A.(23), A.K.(43), ve D.A.(37) şüpheli şahıslar yakalandı.

Yakalanan şahısların iş yeri ve ikametlerinde yapılan aramalarda ise; 2 adet ruhsatsız tabanca, 1 adet tüfek, 4 adet borçlu şahıslara ait senet, 1 adet alacak verecek ilişkisini gösterir defter, 80 adet 9 mm fişek, 22 adet tüfek kartuşu ve 3 gram esrar maddesi ele geçirildi.

Tefecilik, tehdit ve açığa atılan imzanın kötüye kullanılması suçlarından  adli makamlara sevk edilen şüphelilerden; Ş.B (36) ve A.K. (40) adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, C.K (37) ve K.A. (39) tutuklandı.

Yine KOM Şube Müdürlüğü görevlilerince kaçak tütün mamüllerine yönelik yapılan çalışmalar neticesinde kargo gönderisinde yapılan aramada ise; 285 kilogram bandrolsüz tütün ele geçirildi. Haber merkezi

Ordu'da Jandarma Komutanı Öksüz ve Emniyet Müdürü Aksoy "Yılın Kareleri"ni oyladı Ordu'da Jandarma Komutanı Öksüz ve Emniyet Müdürü Aksoy "Yılın Kareleri"ni oyladı

 

 

Editör: Soner Özdemir